Liga urugwajska - 13. kolejka Primera División: Club Atlético Cerro - CA Juventud 1-0 (0-0)

18 maja w Montevideo odbyło się spotkanie 13. kolejki urugwajskiej Primera División pomiędzy drużynami Atlético Cerro i Juventudu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Atlético Cerro 1-0.

13. kolejka Urugwaj - Primera División
2019-05-18 20:30 | Stadion: Estadio Monumental Luis Tróccoli | Arbiter: D. Dunajec
Club Atlético Cerro
CA Juventud de Las Piedras
1
0
S. Viera 82'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 22 razy. Drużyna Atlético Cerro wygrała aż 10 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko cztery.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Juventud: Diego Garcíi w 33. i Juanowi Bogadzie w 40. minucie.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Felipe Kleinowi, piłkarzowi Atlético Cerro. Niedługo później trener Juventudu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Erica Barriosa. Na boisko wszedł Damián González, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 65. minucie Gonzalo Pintos zastąpił Diego Casasa. W 66. minucie arbiter pokazał kartkę Kevinowi Moreirze z Atlético Cerro. Trener Atlético Cerro postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił obrońcę Kevina Moreirę i na pole gry wprowadził napastnika Alexandra Machada. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Juventudu doszło do zmiany. Gastón Vitancurt wszedł za Diego Garcíę.

Wysiłki podejmowane przez zespół Atlético Cerro w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 82. minucie wynik ustalił Santiago Viera.

Na siedem minut przed zakończeniem starcia w drużynie Atlético Cerro doszło do zmiany. Ronald Álvarez wszedł za Richarda Pellejera.

Diego Manuel Rodríguez Da Luz
66′ 74′ Kevin Ezequiel Moreira Parrabichine
José Alberti Loyarte
48′ Felipe Ely Klein
Eric Hernán Barrios61′
83′ Richard Javier Pellejero Ferreira
Diego Gonzalo García Cardozo33′ 79′
Federico Puente Arap
Gonzalo Federico González Pereyra
 82′ Santiago Nicolás Viera Moreira
Juan de Dios Pintado Leines
65′ Gonzalo Martín Pintos Pintos
Gian Franco Trasante Medina
83′ Ronald Daniel Álvarez Magallanes
Damián González González61′
Richard Gustavo Núñez
Lucas Alejandro Martínez Guanco
John Harold Pintos Amoroso
Franco Martín Muñoz Rodríguez
65′ Diego Mateo Casas López
Gastón Nicolás Vitancurt Evora79′
74′ Alexander Nicolás Machado Aycaguer
Agustín Emiliano Navarro Báez

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Juventudu w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.