Liga urugwajska - 13. kolejka Primera División: Cerro Largo - Atlético Fénix 0-0

W spotkaniu 13. kolejki urugwajskiej Primera División, które rozegrane zostało 19 września, zespół Cerro Largo zremisował z Atlético Fénix 0-0. Pojedynek odbył się na Estadio Municipal Arquitecto Antonio Eleuterio Ubilla w Melo.

13. kolejka Urugwaj - Primera División
2020-09-19 22:30 | Stadion: Estadio Municipal Arquitecto Antonio Eleuterio Ubilla | Arbiter: J. Fuentes
Cerro Largo Fútbol Club
Centro Atlético Fénix
0
0

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 starć zespół Atlético Fénix wygrał pięć razy i tyle samo razy przegrywał. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut jedenastka Atlético Fénix zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Cerro Largo była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 28. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Gastóna Heredię z Cerro Largo, a w 35. minucie Ángela Rodrígueza z drużyny przeciwnej.

Trener Cerro Largo postanowił bronić wyniku. W 66. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Hobera Leyesa wszedł Santiago Merlo, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać remis. W tej samej minucie Guillermo May został zmieniony przez Adriána Sáncheza.

Od 67. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej. W 80. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Sergio Montero, Gonzalo Latorre, a na ich miejsce weszli Mauricio Gómez, Aldo Fernández. Na murawie, jak to często zdarzało się Atlético Fénix w tym sezonie, pojawił się José Pallas, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku Edgarda Schetina.

Guillermo Rafael De Amores Ravelo
82′ Mauro Alejandro Brasil Alcaire
Leonardo Henriques Coelho
Robinson Martín Ferreira García
Fernando Esekiel Souza Píriz
78′ 80′ Mauricio Sebastián Gómez Castro
Jonathan Toledo Paragarino
28′ Gastón Agustín Heredia
Ángel Leonardo Rodríguez Güelmo35′
80′ Aldo Tomás Luján Fernández
Edgardo Andrés Yubert Schetino Yancev90′
66′ Hober Gabriel Leyes Viera
Ignacio Agustín Pereira González87′
66′ Guillermo Luis May Bartesaghi
José Ignacio Pallas Martínez90′
66′ Santiago Daniel Merlo Rosadilla
Fernando Agustín Alfaro Bares
80′ 90′ Sergio David Montero Sosa
Richard Gustavo Núñez
Jonathan Jorge Suárez
Julio César Recoba Serena
Gonzalo Agustín Lamardo
Carlos Roberto Fernández Martínez
66′ Adrián Guillermo Sánchez
Nicolás Teodoro Machado Mira
Borys Santiago Barone Grillo
Christian Marcelo Silva de León
80′ Gonzalo José Latorre Bovio
Jorge Luis Trinidad Ferreira

Arbiter ukarał żółtymi kartkami czterech piłkarzy gospodarzy. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Atlético Fénix obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Drużyna Cerro Largo w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił jednego gracza.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Atlético Fénix zawalczy o kolejne punkty w Montevideo. Jej przeciwnikiem będzie Club Atlético Progreso. Tego samego dnia Club Deportivo Maldonado zagra z drużyną Cerro Largo na jej terenie.