Liga urugwajska - 13. kolejka Primera División: Atlético Progreso - Montevideo Wanderers 3-0 (0-0)

20 września na Parque Abraham Paladino w Montevideo odbyło się starcie 13. kolejki urugwajskiej Primera División pomiędzy drużynami Atlético Progreso i Montevideo Wanderers. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Atlético Progreso 3-0.

G. Jara 77'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka Montevideo Wanderers wygrała aż siedem razy, zremisowała raz, a przegrała tylko trzy.

Od pierwszych minut drużyna Montevideo Wanderers zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Atlético Progreso była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Między 22. a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 56. minucie Joaquín Gottesman zastąpił Gonzala Andradę. Trener Montevideo Wanderers postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Leonarda Paisa i na pole gry wprowadził napastnika Maximiliana Péreza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 71. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Esteban González, Fabricio Fernández, a na ich miejsce weszli Ricardo Roldán, Danilo Asconeguy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atlético Progreso w 71. minucie spotkania, gdy Gustavo Alles zdobył z karnego pierwszą bramkę.

Niedługo później Gonzalo Jara wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atlético Progreso, strzelając kolejnego gola w 77. minucie pojedynku.

W 80. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Gustavo Alles z Atlético Progreso. W 81. minucie Adrián Colombino został zmieniony przez Césara Araúja, a za Ignacia Loresa wszedł na boisko Mauro Méndez, co miało wzmocnić zespół Montevideo Wanderers. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Facunda Perazę na Maicola Rodrígueza.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Ignacio De Arruabarrena Fernández
71′ Danilo Asconeguy Ruiz
Gastón Matías Bueno Sciutto
43′ Mauricio Loffreda Zinula
Lucas Couto Silva
Rodrigo Gastón Mieres Pérez
Rodrigo Hernán Petryk Vidal
40′ Federico Platero Gozzaneo
Darwin Fabián Torres Alonso
56′ Joaquín Gottesman Villanueva
Adrián Nicolás Colombino Rodríguez22′ 81′
 77′ Gonzalo Andrés Jara González
Ignacio Lores Varela81′
Mathías Damián Riquero Beretta
Leonardo Javier Pais Corbo67′
 71′ (k.), 80′ Gustavo Javier Alles Vila
Bruno Enrico Veglio Araújo
87′ Facundo Peraza Fontana
Mathías Alexander Acuña Maciel
71′ Ricardo Nahuel Roldán Pinela
Juan Manuel Izquierdo Viana
56′ Gonzalo Sebastián Andrada Acosta
César Nahuel Araújo Vilches81′
71′ Fabricio Fernández Pertusso
Diego Manuel Hernández González
71′ Esteban Ricardo González Maciel
Santiago Gabriel Martínez Pintos
Joel Isaac Lew Veloso
Mauro Andrés Méndez Acosta81′
87′ Maicol Ezequiel Rodríguez Alonso
Maximiliano Daniel Pérez Tambasco67′
Federico Horacio Laens Martino
Nicolás Quagliata Platero
Rodrigo Ezequiel Vidal Piñeyro
Diego Nicolás Riolfo Pérez

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Montevideo Wanderers przyznał jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna Montevideo Wanderers w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą niedzielę zespół Montevideo Wanderers rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie CA Boston River. Tego samego dnia Centro Atlético Fénix zagra z zespołem Atlético Progreso na jego terenie.