Liga urugwajska - 13. kolejka Primera División: Atlético Fénix - Penarol Montevideo 1-2 (1-2)

W pojedynku 13. kolejki urugwajskiej Primera División, który rozegrany został 18 maja, drużyna Atlético Fénix przegrała z Penarolem Montevideo 1-2 (1-2).

I. Lores 35'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 29 starć drużyna Penarolu Montevideo wygrała 20 razy i zanotowała dwie porażki oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Penarolu Montevideo otworzyli wynik. W 14. minucie dającą prowadzenie bramkę dla zawodników Penarolu Montevideo zdobył z rzutu karnego Lucas Viatri.

W 25. minucie żółtą kartkę obejrzał Rodrigo Abascal z Atlético Fénix.

Piłkarze Atlético Fénix odpowiedzieli strzeleniem gola. W 29. minucie Maximiliano Pérez wyrównał wynik meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Penarolu Montevideo w 35. minucie spotkania, gdy Ignacio Lores zdobył drugą bramkę. W ostatniej minucie pierwszej połowy arbiter pokazał żółtą kartkę Emilianowi Denisowi, piłkarzowi Atlético Fénix.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Atlético Fénix wyszedł w zmienionym składzie, za Matíasa Rigoletę wszedł Alex Silva. W 59. minucie żółtą kartkę otrzymał Ignacio Lores z drużyny gości.

W 64. minucie Ignacio Lores został zmieniony przez Fabiana Estoyanoffa. Chwilę później trener Atlético Fénix postanowił wzmocnić linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Mathíasa Acuñę. Na boisko wszedł Ignacio Pereira, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Niedługo później trener Penarolu Montevideo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Gastón Rodríguez, a murawę opuścił Gabriel Fernández.

W tej samej minucie w zespole Atlético Fénix doszło do zmiany. Breno Caetano wszedł za Marcosa Canterę. Na osiem minut przed zakończeniem spotkania arbiter wyrzucił z boiska Ignacia Pereirę z Atlético Fénix. W 86. minucie w drużynie Penarolu Montevideo doszło do zmiany. Cristian Rodriguez wszedł za Lucasa Viatriego.

Na dwie minuty przed zakończeniem meczu sędzia ukarał żółtą kartką Ricarda Pereirę, zawodnika gości. W drugiej połowie nie padły gole.

Rigoleto Arévalo
45′ Emiliano Darío Denis Figueroa
Kevin Emiliano Dawson Blanco
25′ Rodrigo Abascal Barros
Fabricio Orosmán Formiliano Duarte
Armando Jesús Méndez Alcorta
Giovanni Alessandro González Apud
Jonathan Toledo Paragarino
Lucas Camilo Hernández Perdomo
76′ Marcos Maximiliano Cantera Mora
Ignacio Lores Varela  35′ 59′ 64′
65′ Mathías Alexander Acuña Maciel
Ricardo Guzmán Pereira Méndez88′
 29′ Maximiliano Daniel Pérez Tambasco
Gabriel Matías Fernández Leites76′
46′ Matías Wolf Rigoleto Arévalo
Marcel Novick Rettich
76′ Breno Caetano de Souza
Cristian Rodriguez86′
Raúl Freddy Ferro Olivera
Jesús Emiliano Trindade Flores
65′ 82′ Ignacio Agustín Pereira González
Fabian Larry Estoyanoff Poggio64′
46′ Álex Maximiliano Silva Garrel
Gastón Rodríguez Maeso76′

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.