Liga urugwajska - 12. kolejka Primera División: Plaza Colonia - Juventud 1-0 (0-0)

W spotkaniu 12. kolejki urugwajskiej Primera División, które rozegrane zostało 16 listopada, zespół Plaza Colonia wygrał z Juventudem 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Parque Cincuentenario Juan Gaspar Prandi w Coloni del Sacramento.

12. kolejka Urugwaj - Primera División
2019-11-16 20:00 | Stadion: Parque Cincuentenario Juan Gaspar Prandi | Arbiter: F. Arman
Club Plaza Colonia de Deportes
CA Juventud de Las Piedras
1
0
F. Acosta 83'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 meczów drużyna Plaza Colonia wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo dziewięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut zespół Juventudu zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Plaza Colonia była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Po godzinie gry arbiter pokazał kartkę José Vareli, zawodnikowi gości. W tej samej minucie trener Juventudu postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Damián González, a murawę opuścił Diego Rodríguez.

A trener Plaza Colonia wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Elíasa Umeresa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Alvaro Fernandez. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięską bramkę. W 65. minucie za Erica Barriosa wszedł Gastón Vitancurt. W 73. minucie w jedenastce Plaza Colonia doszło do zmiany. Leandro Suhr wszedł za Ezequiasa Redína.

W 77. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Maria Rissa z Plaza Colonia, a w 79. minucie Juana Pintadę z drużyny przeciwnej.

Pod koniec meczu jedynego gola z karnego strzelił Franco Acosta dla zespołu Plaza Colonia. Bramka padła w tej samej minucie. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 84. minucie, w drużynie Plaza Colonia za Nicolása Dibblego wszedł Matías Caseras, a w jedenastce Juventudu Franco Muñoz zmienił Agustína Navarra.

W doliczonym czasie gry arbiter pokazał kartkę Gonzalowi Reyesowi z jedenastki gości.

Rodrigo Gastón Mieres Pérez
77′ Mario Pablo Risso Caffaro
Diego Manuel Rodríguez Da Luz60′
Haibrany Nick Ruiz Díaz Minervino
Eric Hernán Barrios65′
Yvo Nahuel Calleros Rébori
Gonzalo Federico González Pereyra
65′ Alvaro Fernandez
Franco Martín Muñoz Rodríguez84′
73′ Ezequias Emanuel Redín Morales
Juan de Dios Pintado Leines79′
Facundo Federico Waller Martiarena
José Pablo Varela Rebollo60′
 83′ (k.) Franco Acosta Machado
Gonzalo Alberto Reyes Mella90′
84′ Nicolás Ecequiel Dibble Aristimuno
Joaquín Zeballos Machado
Luis Iván Cartés Maidana
Franco Nicolás Domínguez de Freitas Santucho
84′ Matías Ezequiel Caseras Taberna
Nicolás Rodríguez Olivera
Agustín Sebastián Miranda Cambón
Agustín Romero Laburu
Axel Javier Fernández Berón
Gian Franco Trasante Medina
73′ Leandro Suhr Avondet
Damián González González60′
Marcelo Tabárez Rodríguez
Gastón Nicolás Vitancurt Evora65′
65′ Elías Ezequiel Umeres
Agustín Emiliano Navarro Báez84′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Plaza Colonia, a zawodnikom gości pokazał trzy.

Już w najbliższy piątek drużyna Juventudu rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Club Atlético Cerro. Tego samego dnia Liverpool Montevideo będzie gościć jedenastkę Plaza Colonia.