Liga urugwajska - 12. kolejka Primera División: Montevideo Wanderers - Plaza Colonia 1-2 (1-1)

W spotkaniu 12. kolejki urugwajskiej Primera División, które rozegrane zostało 12 września, zespół Montevideo Wanderers przegrał z Plaza Colonia 1-2 (1-1). Pojedynek odbył się na Parque Alfredo Víctor Viera.

12. kolejka Urugwaj - Primera División
2020-09-12 22:15 | Stadion: Parque Alfredo Víctor Viera | Arbiter: Daniel Rodríguez
J. Mascia 61'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 starć drużyna Plaza Colonia wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Plaza Colonia nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Diogo.

Zespół gospodarzy otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 18. minucie Bruno Veglio wyrównał wynik meczu.

W 41. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Darwina Torresa z Montevideo Wanderers, a w 44. minucie Facunda Kidda z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Drugą połowę drużyna Montevideo Wanderers rozpoczęła w zmienionym składzie, za Adriána Colombina, Gonzala Reyesa weszli Diego Riolfo, Nicolás Quagliata. W 60. minucie Diogo został zmieniony przez Juana Mascię.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu wynik ustalił Juan Mascia.

W 65. minucie żółtą kartkę dostał Jonathan Barboza, piłkarz Montevideo Wanderers. Chwilę później trener Plaza Colonia postanowił wzmocnić formację obronną i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Maria Rissa. Na boisko wszedł Federico Andueza, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W tej samej minucie Alvaro Fernandez został zmieniony przez Juana Gonzáleza, a za Jorge Gravíego wszedł na boisko Iván Salazar, co miało wzmocnić zespół Plaza Colonia. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leonarda Paisa na Diego Hernándeza oraz Rodriga Pastoriniego na Mathíasa Acuñę.

Na 12 minut przed zakończeniem starcia arbiter przyznał żółtą kartkę Lucasowi Moralesowi z Montevideo Wanderers. W 79. minucie czerwone kartki dostali: Jonathan Barboza (po drugiej żółtej), Lucas Morales (po drugiej żółtej) z Montevideo Wanderers. Po chwili trener Montevideo Wanderers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Mauro Méndez, a murawę opuścił Rodrigo Petryk.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Facundo Kidd Álvarez44′
78′ 86′ Lucas Elías Morales Villalba
Federico Pérez Silvera
86′ Rodrigo Hernán Petryk Vidal
Mario Pablo Risso Caffaro66′
41′ Darwin Fabián Torres Alonso
Haibrany Nick Ruiz Díaz Minervino
65′ 79′ Jonathan Daniel Barboza Bonilla
Yvo Nahuel Calleros Rébori
46′ Adrián Nicolás Colombino Rodríguez
Alvaro Fernandez66′
73′ Leonardo Javier Pais Corbo
Jorge Daniel Graví Piñeiro67′
 18′ Bruno Enrico Veglio Araújo
Ezequias Emanuel Redín Morales
73′ Rodrigo Pastorini de León
Leonai Souza de Almeida
46′ Gonzalo Alberto Reyes Mella
Juan Ignacio González Brazeiro66′
73′ Diego Manuel Hernández González
Agustín Sebastián Miranda Cambón
Santiago Gabriel Martínez Pintos
Lucas Aarón Ruiz Díaz Cajal
73′ Mathías Alexander Acuña Maciel
Iván Ernesto Salazar Aleizon67′
86′ Mauro Andrés Méndez Acosta
Imanol Enríquez Martiarena
46′ Nicolás Quagliata Platero
Juan Cruz Mascia Paysée60′  61′
46′ Diego Nicolás Riolfo Pérez
Ramiro Manuel Quintana Hernández

Zawodnicy Montevideo Wanderers dostali w meczu trzy żółte kartki oraz dwie czerwone, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Drużyna Montevideo Wanderers w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Plaza Colonia będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Montevideo. Jej przeciwnikiem będzie Centro Atlético Fénix. Tego samego dnia Club Nacional de Football Montevideo będzie gościć drużynę Montevideo Wanderers.