Liga urugwajska - 12. kolejka Primera División: Juventud - Plaza Colonia 0-0

11 maja w Lasu Piedras odbyło się spotkanie 12. kolejki urugwajskiej Primera División pomiędzy drużynami Juventudu i Plaza Colonia. Mecz zakończył się remisem 0-0.

12. kolejka Urugwaj - Primera División
2019-05-11 20:30 | Stadion: Estadio Municipal Parque Artigas | Arbiter: D. Fedorczuk
CA Juventud de Las Piedras
Club Plaza Colonia de Deportes
0
0

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 pojedynków drużyna Plaza Colonia wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo dziewięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Facundowi Wallerowi z Plaza Colonia. Była to 34. minuta pojedynku.

W 55. minucie Matías Caseras został zmieniony przez Javiera Sequeyrę. W 66. minucie sędzia ukarał kartką José Varelę, piłkarza Juventudu.

Chwilę później trener Plaza Colonia postanowił wzmocnić linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Facunda Wallera. Na boisko wszedł Facundo Cabrera, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Niedługo później trener Juventudu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Lucas Martínez, a murawę opuścił José Varela. W 85. minucie Mario Risso został zmieniony przez Sebastiána Díaza, co miało wzmocnić zespół Plaza Colonia. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Federica Viñasa na Agustína Navarra.

Od 88. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Waterman Ruiz
90′ Sebastián Javier Britos Rodríguez
Facundo Federico Waller Martiarena34′ 69′
66′ 82′ José Pablo Varela Rebollo
Joaquín Antonio Boghossian Lorenzo
86′ Federico Sebastián Viñas Barboza
Facundo David Cabrera Premutico69′
82′ Lucas Alejandro Martínez Guanco
Agustín Sebastián Miranda Cambón
Franco Martín Muñoz Rodríguez
Javier Marcelo Sequeyra55′
Gastón Nicolás Vitancurt Evora
Nicolás Ecequiel Dibble Aristimuno
86′ Agustín Emiliano Navarro Báez
Axel Javier Fernández Berón

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Jedenastka Juventudu w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.