Liga urugwajska - 12. kolejka Primera División: Defensor - River Plate Montevideo 1-1 (0-0)

11 maja w Montevideo odbył się pojedynek 12. kolejki urugwajskiej Primera División pomiędzy drużynami Defensora i River Plate Montevideo. Mecz zakończył się remisem 1-1.

S. Píriz 56'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 33 razy. Zespół Defensora wygrał aż 17 razy, zremisował osiem, a przegrał tylko osiem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 20. a 38. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Defensora i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Wysiłki podejmowane przez zespół River Plate Montevideo w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 56. minucie bramkę zdobył Sebastián Píriz.

W 57. minucie za Pabla Lópeza wszedł Luciano Boggio. Między 58. a 65. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości. W następstwie utraty gola trener Defensora postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Alana Rodrígueza i na pole gry wprowadził napastnika Facunda Milána, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Drużyna Defensora nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 66. minucie bramkę wyrównującą zdobył Pedro Álvarez.

W 68. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Luciana Boggia z Defensora, a w 77. minucie Sebastiána Píriza z drużyny przeciwnej. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Gastón Hernán Olveira Echeverría
 66′ 38′ Pedro Gastón Álvarez Sosa
José Pablo Neris Figueredo87′
27′ Gonzalo Nápoli Soria
Facundo Ospitaleche Hernández20′
Martín Ernesto Rabuñal Rey
Sebastián Gerardo Píriz Ribas  56′ 77′
65′ Alan Jesús Rodríguez Guaglianoni
Nicolás Alejandro Rodríguez Charquero75′
Daniel Nicolás González Álvarez
Hober Gabriel Leyes Viera60′ 75′
57′ Pablo Nicolás López De León
Iván Rodrigo Silva Olivera
57′ 68′ Luciano Boggio Albín
Juan Pablo Plada Ricci75′
Robert Ismael Ergas Moreno
Facundo Vigo González87′
Alvaro Gonzalez
Matías Damián Alonso Vallejo75′
65′ Facundo Nahuel Milán Osorio
Juan Manuel Olivera López

Arbiter ukarał żółtymi kartkami pięciu piłkarzy River Plate Montevideo. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i cztery w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gospodarzy otrzymali dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast jedenastka River Plate Montevideo w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.