Liga urugwajska - 12. kolejka Primera División: CF Nacional - Danubio 2-0 (1-0)

W meczu 12. kolejki urugwajskiej Primera División, który rozegrany został 14 września, zespół CF Nacional zwyciężył z Danubio 2-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Estadio Gran Parque Central w Montevideo.

G. Bergessio 55'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 52 spotkania zespół CF Nacional wygrał 27 razy i zanotował 18 porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszej minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Danubio Julio Domínguez.

W 24. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Salvadora Ichaza z Danubio, a w 25. minucie Armanda Méndeza z drużyny przeciwnej. W 28. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Armando Méndez osłabiając zespół gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 25. minucie. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Danubio: Santiago Mederosowi w 29. i Nicolásowi Prietowi w 39. minucie.

W 40. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Santiago Mederos, osłabiając zespół gości. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 29. minucie. W 44. minucie Facundo Labandeira został zastąpiony przez Briama Acostę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny CF Nacional.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu żółtą kartkę obejrzał Santiago Rodríguez z CF Nacional.

Zespół Danubio ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 55. minucie wynik ustalił Gonzalo Bergessio. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 10 zdobytych bramek.

Kibice Danubio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Santiago Paivę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Nicolás Prieto. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał żółtą kartką Santiago Paivę, piłkarza gości. W tej samej minucie w zespole Danubio doszło do zmiany. Lucas Monzón wszedł za Luisa Sosę.

Chwilę później trener CF Nacional postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Thiago Vecino, a murawę opuścił Gonzalo Bergessio. W 90. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Claudiowi Yacobowi z drużyny gospodarzy. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Guzmán Corujo Bríccola
Julio César Domínguez Castillo 1′ (samob.)
25′ 28′ Armando Jesús Méndez Alcorta
José Luis Rodríguez Bebanz
Agustín Oliveros Cano
Luis Leandro Sosa Otermin74′
83′ Paulo Vinícius Souza dos Santos
Mauricio Victorino
82′ Gonzalo Castro Irizábal
Santiago Nicolás Mederos Pascal29′ 40′
88′ Gabriel Neves Perdomo
Nicolás Santiago Prieto Larrea39′ 66′
47′ Santiago Mariano Rodríguez Molina
Lucas Guzmán Rodríguez Cardoso
90′ Claudio Ariel Yacob
Facundo Labandeira Castro44′
 55′ 77′ Gonzalo Ruben Bergessio
Luciano Nequecaur
Alfonso Trezza Hernández
Rodrigo Andrés Piñeiro Silva
Guillermo Christian Centurión Elizalde
Emiliano Darío Denis Figueroa
83′ Mathías Nicolás Laborda Malseñido
Enzo Daniel Siri Cagno
88′ Santiago Cartagena Albistur
Briam Eduardo Acosta Arellano44′
Brian Alexis Ocampo Ferreira
Maximiliano Jair Rodríguez Cejas
Sebastian Fernandez
Pablo Fabricio Siles Morales
82′ Felipe Gedoz
Facundo Ezequiel Silvera Andreoli
77′ Thiago Vecino Berriel
Santiago Martín Paiva Mattos66′ 74′

Sędzia pokazał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom CF Nacional, a piłkarzom gości przyznał cztery żółte i jedną czerwoną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Danubio wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą niedzielę zespół Danubio rozegra kolejny mecz w Montevideo. Jego rywalem będzie Club Atlético River Plate. Tego samego dnia CA Penarol Montevideo będzie gościć zespół CF Nacional.