Liga urugwajska - 12. kolejka Primera División: CA Boston River - Defensor Montevideo 1-1 (0-0)

13 września na Estadio Campeones Olímpicos w Ciudadzie de Florydzie odbył się pojedynek 12. kolejki urugwajskiej Primera División pomiędzy drużynami Bostonu River i Defensora. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

I. Colombini 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół Defensora wygrał aż sześć razy, zremisował trzy, a przegrał tylko raz.

Od pierwszych minut zespół Defensora zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Bostonu River była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 44. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Facunda Rodrígueza z Bostonu River, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Diego Coelha z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 46. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Andrésowi Lamasowi, piłkarzowi Defensora. Drugą połowę zespół Bostonu River rozpoczął w zmienionym składzie, za Nicolása Freitasa wszedł Agustín Nadruz.

W 57. minucie Ignacio Laquintana zastąpił Juana Albína. Trener Defensora postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Adolfa Limę i na pole gry wprowadził napastnika Ignacia Colombiniego, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Tymczasem to zawodnicy Bostonu River otworzyli wynik. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Facundo Rodríguez. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

W 68. minucie w drużynie Defensora doszło do zmiany. Álvaro Navarro wszedł za Luciana Boggia. A trener Bostonu River wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Santiago Ariasa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Marcelo Tapia. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Bostonu River doszło do zmiany. Hernán Martinuccio wszedł za Washingtona Abreu.

Facundo Rodríguez z Bostonu River w 78. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 44. minucie. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 78. minucie, w drużynie Defensora za Andrésa Lamasa wszedł Matías Ocampo, a w zespole Bostonu River Matías Rigoleto zmienił Pabla Alvareza.

Zawodnicy gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W doliczonej czwartej minucie spotkania wynik ustalił Ignacio Colombini. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Minutę później żółtą kartkę otrzymał Gonzalo Falcón z Bostonu River. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Rodríguez Calleriza
90′ Gonzalo Adrián Falcón Vitancour
Luciano Boggio Albín68′
46′ Nicolás Andrés Freitas Silva
Mathias Adolfo Cardacio Alaguich
71′ Marcelo Daniel Tapia Amarillo
Ignacio Jesús Laquintana Marsico57′
71′ Washington Sebastián Abreu Gallo
Adolfo Justino Lima Camejo57′
78′ Matías Wolf Rigoleto Arévalo
Alan Kevin Méndez Olivera
 63′ 44′ 78′ Facundo Rodríguez Calleriza
Diego Martín Coelho Díaz45′
Mauricio Fratta Cabrera
Matías Ezequiel Dufour Camacho
78′ Pablo Alvarez
Jonathan Shaquille González Álvarez
71′ Santiago Daniel Arias Fierro
Renzo Facundo Rabino Albín
Robert Flores
Juan Ángel Albín Leites57′
46′ Agustín Nadruz Blanco
Alvaro Gonzalez
Luciano Olaizola Paraduja
Gonzalo Nápoli Soria
71′ Hernán Alejandro Martinuccio
Matías Ernesto Ocampo Ornizún78′

Alan Jesús Rodríguez Guaglianoni

Ignacio Colombini57′  90′

Álvaro Damián Navarro Bica68′

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Oba zespoły wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Defensora będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Club Atlético River Plate. Tego samego dnia Cerro Largo Fútbol Club zagra z zespołem Bostonu River na jego terenie.