Reklama

Reklama

Liga urugwajska - 12. kolejka Primera División: Atlético Fénix - Atlético Progreso 1-2 (0-0)

W pojedynku 12. kolejki urugwajskiej Primera División, który rozegrany został 16 listopada, zespół Atlético Fénix przegrał z Atlético Progreso 1-2 (0-0). Starcie odbyło się na Parque Capurro w Montevideo.

W  pojedynku 12. kolejki urugwajskiej Primera División, który rozegrany został 16 listopada, zespół Atlético Fénix przegrał  z Atlético Progreso  1-2 (0-0). Starcie odbyło się na Parque Capurro w Montevideo.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć meczów drużyna Atlético Progreso wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na początku drugiej połowy piłkarze Atlético Fénix nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 52. minucie bramkę zdobył Maximiliano Pérez. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie.

Reklama

Jedenastka Atlético Fénix krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko trzy minuty, ponieważ zespół gości doprowadził do remisu. Gola strzelił Gustavo Alles. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 59. minucie Sebastián Gallegos został zastąpiony przez Marcosa Canterę. W tej samej minucie w drużynie Atlético Fénix doszło do zmiany. Roberto Fernández wszedł za Edgarda Schetina. A trener Atlético Progreso wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Estebana Gonzáleza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie siedem zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Rodrigo Viega. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięskiego gola.

W 73. minucie Mathías Riquero został zmieniony przez Joela Lewa, co miało wzmocnić jedenastkę Atlético Progreso. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Brena Caetana na Briana Lugę.

Trzeba było trochę poczekać, aby Gustavo Alles wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atlético Progreso, zdobywając kolejną bramkę w 79. minucie pojedynku. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Arbiter nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Atlético Progreso w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

Już w najbliższy czwartek jedenastka Atlético Progreso zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Cerro Largo Fútbol Club. Natomiast w sobotę CA Penarol Montevideo będzie gościć drużynę Atlético Fénix.

Reklama

Reklama

Reklama