Liga urugwajska - 12. kolejka Primera División: Atlético Cerro - Rampla Juniors 0-1 (0-0)

16 listopada na Estadio Monumental Luis Tróccoli w Montevideo odbyło się starcie 12. kolejki urugwajskiej Primera División pomiędzy drużynami Atlético Cerro i Rampla Juniors. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Rampla Juniors 1-0.

12. kolejka Urugwaj - Primera División
2019-11-16 20:00 | Stadion: Estadio Monumental Luis Tróccoli | Arbiter: P. Giménez
Club Atlético Cerro
Rampla Juniors Fútbol Club
0
1
J. Albín 56'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 23 mecze zespół Atlético Cerro wygrał 11 razy i zanotował cztery porażki oraz osiem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W trzeciej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Richarda Pellejera z Atlético Cerro, a w 28. minucie Gaspara Vegę z drużyny przeciwnej.

W 55. minucie arbiter ukarał kartką Rodriga Izquierda, piłkarza Atlético Cerro.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rampla Juniors w 56. minucie spotkania, gdy Juan Albín zdobył pierwszą bramkę. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Chwilę później trener Atlético Cerro postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Diego Casas, a murawę opuścił Maureen Franco. W tej samej minucie za José Tancrediego wszedł Ricardo Roldán. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Rampla Juniors: Claudiowi Servettiemu w 72. i Rodrigowi Piñeirowi w 76. minucie.

Trener Rampla Juniors wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Rodriga Díaza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Rodrigo Piñeiro. Od 79. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Atlético Cerro oraz dwie drużynie przeciwnej. W 80. minucie Santiago Viera został zmieniony przez Alexandra Machada, co miało wzmocnić zespół Atlético Cerro. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jhonego Gallego na Juana Viacavę oraz Luisa Gáspariego na Matíasa Sota.

Silvio Andrés Samurio Dematte86′
90′ Federico Damián Alonso del Monte
Emiliano Martín García Tellechea
79′ Mauro Alejandro Brasil Alcaire
Gonzalo Nicolás Rizzo Sánchez
55′ Rodrigo Andrés Izquierdo Díaz
Gastón Nahuel Roselló Gazo
Kevin Ezequiel Moreira Parrabichine
Claudio Poul Servetti Rodríguez72′
Felipe Ely Klein
Juan Ángel Albín Leites  56′
3′ Richard Javier Pellejero Ferreira
Jhony Moisés Galli Moreira85′
59′ José Luis Tancredi Malatez
Gaspar Ignacio Vega28′
80′ Santiago Nicolás Viera Moreira
Luis Santiago Gáspari Vázquez84′ 90′
59′ Maureen Javier Franco Alonso
Rodrigo Gastón Díaz Rodríguez78′
59′ Diego Mateo Casas López
Eduardo Nicolás Silva De León
80′ Alexander Nicolás Machado Aycaguer
Juan Bautista Viacava Caviglia85′
59′ Ricardo Nahuel Roldán Pinela
Juan Ignacio Panzariello Cambre

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Rampla Juniors, natomiast w drugiej cztery. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie więcej.

Już w najbliższy piątek drużyna Rampla Juniors będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Club Atlético River Plate. Tego samego dnia CA Juventud będzie rywalem jedenastki Atlético Cerro w meczu, który odbędzie się w Lasu Piedras.