Liga urugwajska - 11. kolejka Primera División: Rampla Juniors - Plaza Colonia 0-1 (0-0)

9 listopada na Estadio Olímpico w Montevideo odbyło się spotkanie 11. kolejki urugwajskiej Primera División pomiędzy drużynami Rampla Juniors i Plaza Colonia. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Plaza Colonia 1-0.

E. Umeres 85'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Drużyna Rampla Juniors wygrała aż siedem razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko dwa.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. Trener Plaza Colonia wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Agustína Mirandę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Javier Sequeyra. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięskiego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 56. minucie kartkę dostał Rodrigo Piñeiro z jedenastki gospodarzy. W 67. minucie Nicolás Dibble zastąpił Elíasa Umeresa.

Chwilę później trener Rampla Juniors postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Juan Panzariello, a murawę opuścił Mathías Saavedra. W 76. minucie sędzia ukarał kartką Emiliana Garcíę, piłkarza Rampla Juniors. W tej samej minucie Jhony Galli został zmieniony przez Gustava Machada, a za Luisa Gáspariego wszedł na boisko Rodrigo Díaz, co miało wzmocnić drużynę Rampla Juniors. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ezequiasa Redína na Leandra Suhra.

Dopiero pod koniec meczu Elías Umeres wywołał eksplozję radości wśród kibiców Plaza Colonia, zdobywając bramkę w 85. minucie starcia. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Nicolás Guirin Chialvo
76′ Emiliano Martín García Tellechea
Yvo Nahuel Calleros Rébori
76′ Jhony Moisés Galli Moreira
Alvaro Fernandez
Gaspar Ignacio Vega
Ezequias Emanuel Redín Morales83′
82′ Luis Santiago Gáspari Vázquez
Javier Marcelo Sequeyra42′
56′ Rodrigo Andrés Piñeiro Silva
Nicolás Ecequiel Dibble Aristimuno67′
70′ Mathías Saavedra Perdomo
Agustín Sebastián Miranda Cambón42′
82′ Rodrigo Gastón Díaz Rodríguez
Franco Acosta Machado
76′ Gustavo Ezequiel Machado Ferrando
Leandro Suhr Avondet83′
Juan Bautista Viacava Caviglia
Marcelo Tabárez Rodríguez
70′ Juan Ignacio Panzariello Cambre
Elías Ezequiel Umeres67′  85′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Rampla Juniors pokazał dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.