Liga urugwajska - 11. kolejka Primera División: Montevideo Wanderers - Racing Club Montevideo 0-2 (0-1)

W pojedynku 11. kolejki urugwajskiej Primera División, który rozegrany został 10 listopada, zespół Montevideo Wanderers przegrał z Racing Club Montevideo 0-2 (0-1). Mecz odbył się na Parque Alfredo Víctor Viera.

Ányelo Rodríguez 82'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 25 spotkań jedenastka Montevideo Wanderers wygrała 11 razy i zanotowała osiem porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Racing Club Montevideo w czwartej minucie spotkania, gdy Nicolás Sosa strzelił pierwszego gola. To już piętnaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Diego Barbozie z Montevideo Wanderers. Była to 11. minuta spotkania. W 36. minucie za Diego Barbozę wszedł Hans Müller. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Racing Club Montevideo.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Montevideo Wanderers: Matíasowi Castro w 51. i Diego Riolfowi w 58. minucie. Kibice Racing Club Montevideo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ányela Rodrígueza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Germán Ferreyra. Posunięcie trenera było słuszne. Ányela Rodrígueza strzelił kolejnego gola w 82. minucie spotkania.

W 63. minucie sędzia przyznał kartkę Hugonowi Arismendiemu z zespołu gości. Chwilę później trener Montevideo Wanderers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Mauro Méndez, a murawę opuścił Ignacio Gonzalez. W 68. minucie Cristian Sena został zmieniony przez Claudia Mirabajego, co miało wzmocnić drużynę Racing Club Montevideo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Diego Riolfa na Lucasa Lópesa.

Jedenastka Montevideo Wanderers ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 82. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Ányelo Rodríguez.

Na siedem minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Racing Club Montevideo doszło do zmiany. Líber Quiñones wszedł za Nicolása Sosę. W doliczonej czwartej minucie meczu kartkę dostał Maximiliano Araújo, zawodnik Montevideo Wanderers. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Diego Melián de León
11′ 36′ Diego Martín Barboza González
Leandro Agustín Zazpe Rodríguez
90′ Maximiliano Javier Araújo Vilches
Hugo Diego Arismendi Ciapparetta63′
Adrián Nicolás Colombino Rodríguez
Martín Barrios Santos
64′ Ignacio Gonzalez
Germán Julio César Ferreyra60′
Christian Daniel Bravo Araneda
Ignacio Nicolini Díaz
51′ Matías Gastón Castro
Michel Daryl Araújo Villar
58′ 75′ Diego Nicolás Riolfo Pérez
Claudio Matías Mirabaje Correa68′
75′ Lucas Matías Lópes Almanzo
Ányelo Paolo Rodríguez Da Silva60′  82′
36′ Hans Axel Müller Odriozola
Lucas Darío Ortíz Cacharrón
Bruno Enrico Veglio Araújo
Líber Daniel Quiñones Prieto83′
64′ Mauro Andrés Méndez Acosta
Germán Agustín Rodríguez Rosano

Przewaga zespołu Montevideo Wanderers w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze Montevideo Wanderers dostali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.