Liga urugwajska - 11. kolejka Primera División: Defensor - CF Nacional 1-1 (0-0)

W starciu 11. kolejki urugwajskiej Primera División, które rozegrane zostało 11 września, drużyna Defensora zremisowała z CF Nacional 1-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Luis Franzini w Montevideo.

G. Bergessio 62'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 56 pojedynków jedenastka CF Nacional wygrała 23 razy i zanotowała 17 porażek oraz 16 remisów.

Od pierwszych minut drużyna CF Nacional zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Defensora była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Między 24. a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Defensora i jedną drużynie przeciwnej.

W 61. minucie Armando Méndez został zmieniony przez Briana Ocampo.

Dopiero w drugiej połowie Gonzalo Bergessio wywołał eksplozję radości wśród kibiców CF Nacional, strzelając gola w 62. minucie starcia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

W 64. minucie Alejandro González został zmieniony przez Pedro Álvareza, a za Diego Coelha wszedł na boisko Luciano Boggio, co miało wzmocnić zespół Defensora. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gonzala Castro na Alfonsa Trezzę. W następstwie utraty gola trener Defensora postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Alvara Gonzaleza i na pole gry wprowadził napastnika Álvara Navarra. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Na osiem minut przed zakończeniem meczu kartkę obejrzał Mathías Suárez z zespołu gości.

W tej samej minucie w drużynie Defensora doszło do zmiany. Ignacio Colombini wszedł za Adolfa Limę. A trener CF Nacional wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Thiaga Vecina. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Gonzalo Bergessio. W 88. minucie kartkę dostał Alfonso Trezza, piłkarz CF Nacional.

Zespół gospodarzy wyrównał wynik meczu. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Álvaro Navarro.

Trzy minuty później sędzia pokazał kartkę Alanowi Méndezowi z Defensora. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Sergio Ramón Rochet Álvarez
64′ Alejandro Damián González Hernández
Carlos Ayrton Cougo Rivero
45′ Andrés Lamas Bervejillo
Paulo Vinícius Souza dos Santos
24′ 71′ Alvaro Gonzalez
Felipe Ignacio Carballo Ares
Ignacio Jesús Laquintana Marsico
Gonzalo Castro Irizábal71′
82′ Adolfo Justino Lima Camejo
Gabriel Neves Perdomo
90′ Alan Kevin Méndez Olivera
Santiago Mariano Rodríguez Molina
71′ Diego Martín Coelho Díaz
Gonzalo Ruben Bergessio  62′ 86′
Matías Fidel Castro Fuentes
Guillermo Christian Centurión Elizalde
64′ Pedro Gastón Álvarez Sosa
Brian Alexis Ocampo Ferreira61′
71′ Luciano Boggio Albín
Joaquín Gabriel Trasante Hernández
Gonzalo Nápoli Soria
Sebastian Fernandez
Alan Jesús Rodríguez Guaglianoni
Felipe Gedoz
82′ Ignacio Colombini
Alfonso Trezza Hernández71′ 88′
71′  90′ Álvaro Damián Navarro Bica
Thiago Vecino Berriel86′

Arbiter w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast w drugiej jedną. Piłkarze CF Nacional otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Jedenastka Defensora w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Defensora będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Club Deportivo Maldonado. Tego samego dnia Liverpool Montevideo będzie gościć jedenastkę CF Nacional.