Liga urugwajska - 11. kolejka Primera División: Defensor - Atlético Cerro 1-1 (0-1)

W starciu 11. kolejki urugwajskiej Primera División, które rozegrane zostało 10 listopada, zespół Defensora zremisował z Atlético Cerro 1-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Estadio Luis Franzini w Montevideo.

N. Santana 32'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 32 razy. Jedenastka Defensora wygrała aż 16 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko osiem.

Od pierwszych minut jedenastka Atlético Cerro zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Defensora była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 20. minucie Richard Núñez został zmieniony przez Nahuela Santanę.

Nieoczekiwanie to piłkarze Atlético Cerro otworzyli wynik. W 32. minucie na listę strzelców wpisał się Nahuel Santana.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Atlético Cerro.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Defensor: Martínowi Rabuñalowi w 56. i Mauriciowi Gómezowi w 60. minucie. Kibice Defensora nie mogli już doczekać się wprowadzenia Luciana Boggia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Mauricio Gómez. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującą bramkę.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Defensora doszło do zmiany. Bruno Correa wszedł za Ignacia Laquintanę. Po chwili trener Atlético Cerro postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Ricardo Roldán, a murawę opuścił Maureen Franco. W 80. minucie kartką został ukarany Nahuel Santana, zawodnik gości.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Defensora w końcu przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie wynik ustalił Alan Rodríguez.

W 81. minucie Martín Rabuñal został zmieniony przez Owena Falconisa, co miało wzmocnić zespół Defensora. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając José Tancrediego na Alexandra Machada. Między 83. a 85. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Mauro Alejandro Brasil Alcaire
60′ 63′ Mauricio Sebastián Gómez Castro
Rodrigo Andrés Izquierdo Díaz
Jorge Hernán Menosse Acosta
Richard Gustavo Núñez20′
Alvaro Gonzalez
Richard Javier Pellejero Ferreira84′
68′ Ignacio Jesús Laquintana Marsico
Federico Puente Arap
Gonzalo Nápoli Soria
José Luis Tancredi Malatez82′
56′ 81′ Martín Ernesto Rabuñal Rey
Santiago Nicolás Viera Moreira
 80′ Alan Jesús Rodríguez Guaglianoni
Richard Martín González Lamas
63′ Luciano Boggio Albín
Kevin Ezequiel Moreira Parrabichine
68′ Bruno Martín Correa Araújo
Ronald Daniel Álvarez Magallanes
Cristian Barros Mirabal
Nahuel Santana Silva20′  32′ 80′
81′ 85′ Owen Clark Falconis Lima
Alexander Nicolás Machado Aycaguer82′ 83′
Pablo Nicolás López De León
Ricardo Nahuel Roldán Pinela76′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę zespół Atlético Cerro zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Rampla Juniors Fútbol Club. Tego samego dnia Club Atlético River Plate będzie rywalem jedenastki Defensora w meczu, który odbędzie się w Montevideo.