Liga urugwajska - 11. kolejka Primera Division: Danubio Fútbol Club - CA Juventud 4-3 (2-3)

W starciu 11. kolejki urugwajskiej Primera Division, które rozegrane zostało 5 maja, drużyna Danubio zwyciężyła z Juventudem 4-3 (2-3).

11. kolejka Urugwaj - Primera División
2019-05-05 20:30 | Stadion: Estadio Jardines del Hipódromo | Arbiter: D. Riveiro
F. Viñas 39'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Jedenastka Danubio wygrała aż 12 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Juventudu w 10. minucie spotkania, gdy Diego García strzelił pierwszego gola.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Juventudu, zdobywając kolejną bramkę. W 19. minucie wynik na 0-2 podwyższył Joaquín Zeballos. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

Rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 30. minucie na listę strzelców wpisał się Ernesto Goñi.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Gonzalo González z Juventudu. Była to 37. minuta meczu.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy wpakował piłkę do siatki rywali Federico Viñas. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. W 44. minucie gola kontaktowego strzelił z karnego Carlos Grossmueller. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć zdobytych bramek.

Między 51. a 61. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Danubio oraz trzy drużynie przeciwnej. W 65. minucie za Briama Acostę wszedł Santiago Mederos.

Jedenastka gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 66. minucie Santiago Paiva wyrównał wynik meczu.

Kibice Juventudu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Erica Barriosa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Federico Viñas. Po chwili trener Danubio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Patricio Gregorio, a murawę opuścił Emiliano Ghan. W 76. minucie Diego García został zmieniony przez Lucasa Martíneza, a za Joaquína Zeballosa wszedł na boisko Federico Laens, co miało wzmocnić drużynę Juventudu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pabla Silesa na Juana Gutiérreza.

W 87. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Santiago Paiva z Danubio. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Santiago Mederosowi, piłkarzowi gospodarzy.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-3.

Sebastián Javier Britos Rodríguez
57′ Emiliano Ancheta Rosa
Juan Mathías Bogado Castro
60′ Sergio Andrés Felipe Silva
Roberto Carlos Hernández Rodríguez61′
 30′ Ernesto Goñi Ameijenda
Diego Manuel Rodríguez Da Luz
Luis Leandro Sosa Otermin
José Alberti Loyarte
65′ Briam Eduardo Acosta Arellano
Diego Gonzalo García Cardozo  10′ 57′ 76′
Thomás Chacón Yona
Gonzalo Federico González Pereyra37′
58′ 74′ Emiliano Michael Ghan Carranza
Juan de Dios Pintado Leines
 44′ (k.) Carlos Javier Grossmueller
José Pablo Varela Rebollo51′
82′ Pablo Fabricio Siles Morales
Federico Sebastián Viñas Barboza  39′ 67′
 66′, 87′ Santiago Martín Paiva Mattos
Eric Hernán Barrios67′
74′ Patricio Federico Gregorio Altamiranda
Damián González González
65′ 90′ Santiago Nicolás Mederos Pascal
Lucas Alejandro Martínez Guanco76′
82′ Juan Manuel Gutiérrez Freire
Cristian Emanuel Sención Rodríguez
Federico Martín Rodríguez Rodríguez
Federico Horacio Laens Martino83′

Zespół Danubio był w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Zawodnicy obu drużyn dostali po cztery żółte kartki.