Liga urugwajska - 11. kolejka Primera División: Club Atlético Cerro - CA Boston River 2-1 (0-0)

10 września na Estadio Monumental Luis Tróccoli w Montevideo odbyło się starcie 11. kolejki urugwajskiej Primera División pomiędzy drużynami Atlético Cerro i Bostonu River. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Atlético Cerro 2-1.

11. kolejka Urugwaj - Primera División
2020-09-10 22:15 | Stadion: Estadio Monumental Luis Tróccoli | Arbiter: C. Ferreyra
F. Rodríguez 52'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem pojedynków jedenastka Atlético Cerro wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut zespół Bostonu River zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Atlético Cerro była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Pedro Silvie z jedenastki gości. Była to 43. minuta pojedynku.

Na początku drugiej połowy piłkarze Bostonu River nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 52. minucie z karnego bramkę zdobył Facundo Rodríguez. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez zespół Atlético Cerro w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Emiliano Villar. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 62. minucie Agustín Nadruz został zastąpiony przez Wistona Fernándeza. Trener Bostonu River postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Roberta Floresa i na pole gry wprowadził napastnika Washingtona Abreu. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Franco López, zawodnik gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atlético Cerro w 77. minucie spotkania, gdy José Tancredi zdobył drugą bramkę. W 83. minucie w jedenastce Bostonu River doszło do zmiany. Leandro Lozano wszedł za Pabla Alvareza.

Chwilę później trener Atlético Cerro postanowił bronić wyniku. W 85. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Emiliana Villara wszedł Jorge Hernández, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Atlético Cerro utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie w drużynie Atlético Cerro doszło do zmiany. Nahuel Santana wszedł za José Tancrediego. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Pablo Alvarez83′
64′ Lucas Nahuel Furtado Cabrera
José Alberti Loyarte
64′ Cristian Daniel Cruz Regueiro
Robert Flores62′
Maximiliano Facundo Moreira Burgos
Nicolás Andrés Freitas Silva
 77′ 85′ José Luis Tancredi Malatez
Agustín Nadruz Blanco62′
75′ Maicol Gabriel Cabrera Galain
Matías Wolf Rigoleto Arévalo70′
 55′ 85′ Emiliano Agustín Villar Vidal
Facundo Rodríguez Calleriza  52′ (k.)
Adriano Freitas Dos Santos
Mauricio Fratta Cabrera
Bryan Daniel Bentaberry Varela
Leandro Nicolás Lozano Fernández83′
85′ Jorge Agustín Hernández Arrúa
Carlos Adrian Valdez Suarez
Kevin Ezequiel Moreira Parrabichine
Santiago Daniel Arias Fierro
Mathías Emanuel Silvera Almeida
Wiston Daniel Fernández Queirolo62′
85′ Nahuel Santana Silva
Luciano Olaizola Paraduja
75′ Joaquín Antonio Boghossian Lorenzo
Marcelo Daniel Tapia Amarillo
64′ 72′ Franco Sebastián López Taborda
Washington Sebastián Abreu Gallo62′
64′ Alexander Nicolás Machado Aycaguer
Bruno Gabriel Barja Sampedro
Ignacio Andrés Yepez Guzmán
Hernán Alejandro Martinuccio70′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka Bostonu River w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.

Już w najbliższą sobotę zespół Atlético Cerro będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Club Atlético Rentistas. Natomiast w niedzielę Danubio Fútbol Club będzie rywalem drużyny Bostonu River w meczu, który odbędzie się w Montevideo.