Liga urugwajska - 11. kolejka Primera División: CA Juventud - Danubio Fútbol Club 0-0

9 listopada na Estadio Municipal Parque Artigas w Lasu Piedras odbył się pojedynek 11. kolejki urugwajskiej Primera División pomiędzy drużynami Juventudu i Danubio. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0.

11. kolejka Urugwaj - Primera División
2019-11-09 20:00 | Stadion: Estadio Municipal Parque Artigas | Arbiter: N. Vignolo
CA Juventud de Las Piedras
Danubio Fútbol Club
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Jedenastka Danubio wygrała aż 13 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między siódmą a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 60. minucie Emiliano Ghan zastąpił Santiago Mederosa. W tej samej minucie Nicolás Pantaleone został zmieniony przez Matíasa Jonesa, co miało wzmocnić drużynę Danubio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Agustína Navarra na Joaquína Zeballosa.

W 62. minucie kartkę obejrzał Santiago Mederos z zespołu gości. A kibice Danubio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Briama Acostę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Carlos Grossmueller. Niedługo później trener Juventudu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Eric Barrios, a murawę opuścił Franco Muñoz.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu sędzia ukarał kartką José Albertiego, piłkarza Juventudu. W 86. minucie w zespole Juventudu doszło do zmiany. Gastón Vitancurt wszedł za Gonzala Reyesa.

Federico Alfredo Cristóforo Pepe
21′ Juan Mathías Bogado Castro
Martín Federico Amuz Balari
Rodrigo Gastón Mieres Pérez
Matías Faber Chevalier
76′ José Alberti Loyarte
Ernesto Goñi Ameijenda
Damián González González
Nicolás Pantaleone60′
Gonzalo Federico González Pereyra
Emiliano Michael Ghan Carranza60′
74′ Franco Martín Muñoz Rodríguez
Carlos Javier Grossmueller70′
Juan de Dios Pintado Leines
Maximiliano Jair Rodríguez Cejas
José Pablo Varela Rebollo
Pablo Fabricio Siles Morales43′
64′ Agustín Emiliano Navarro Báez
Diego Andrés Martiñones Rus7′
86′ Gonzalo Alberto Reyes Mella
Briam Eduardo Acosta Arellano70′
74′ Eric Hernán Barrios
Matías Martín Jones Mourigian60′
86′ Gastón Nicolás Vitancurt Evora
Santiago Nicolás Mederos Pascal60′ 62′
Santiago Adrián Franco Sánchez
Gonzalo Montes Calderini
64′ Joaquín Zeballos Machado
Juan Manuel Gutiérrez Freire

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gości, a w drugiej jedną. Piłkarze Juventudu dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.