Liga urugwajska - 11. kolejka Primera División: Atlético Progreso - Atlético Rentistas 2-2 (0-1)

9 września na Parque Abraham Paladino w Montevideo odbył się mecz 11. kolejki urugwajskiej Primera División pomiędzy drużynami Atlético Progreso i Atlético Rentistas. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2.

S. Romero 82'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Atlético Rentistas otworzyli wynik. W czwartej minucie na listę strzelców wpisał się Ederson Rodríguez. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 43. minucie Luis Gáspari został zastąpiony przez Joaquína Gottesmana. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Atlético Rentistas.

W 55. minucie w jedenastce Atlético Rentistas doszło do zmiany. Cristian Olivera wszedł za Diego Vegę. Niedługo później trener Atlético Progreso postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Ricardo Roldán, a murawę opuścił Maicol Rodríguez.

W tej samej minucie w zespole Atlético Progreso doszło do zmiany. Gustavo Alles wszedł za Fabricia Fernándeza. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Atlético Rentistas: Ramirowi Cristóbalowi w 67. i Edersonowi Rodríguezowi w 68. minucie. Chwilę później trener Atlético Rentistas postanowił bronić wyniku. W 70. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Roberta Ergasa wszedł Mathías Abero, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna gości nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz.

W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze Atlético Rentistas: Pablo Lemos, Renato César, a na ich miejsce weszli Matías Abisab, Ederson Rodríguez.

Drużyna Atlético Progreso otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 76. minucie gola wyrównującego strzelił Lucas Ferreira.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atlético Progreso w 81. minucie spotkania, gdy Gustavo Alles zdobył drugą bramkę.

Prawie natychmiast Santiago Romero wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atlético Rentistas, strzelając kolejnego gola w 82. minucie starcia. W 83. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gustava Allesa z Atlético Progreso, a w 87. minucie Germána Rolína z drużyny przeciwnej.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Yonatan Irrazábal Condines
 76′ Lucas Agustín Ferreira Zagas
Maximiliano Joel Falcón Picart
Mauricio Loffreda Zinula
Carlos Andrés Rodales Ramírez
Federico Platero Gozzaneo
Germán Alexis Rolín Fernández87′
66′ Fabricio Fernández Pertusso
Santiago Ernesto Romero Fernández  82′
66′ Maicol Ezequiel Rodríguez Alonso
Diego Gonzalo Vega Martínez55′
43′ Luis Santiago Gáspari Vázquez
Facundo Parada Rocha
43′ Joaquín Gottesman Villanueva
Pablo Maximiliano Lemos Merladett70′
Joel Isaac Lew Veloso
Nahuel Acosta Da Silva
66′  81′ 83′ Gustavo Javier Alles Vila
Renato César Pérez70′
66′ Ricardo Nahuel Roldán Pinela
Cristian Gonzalo Olivera Ibarra55′
Rodrigo Ezequiel Vidal Piñeyro
Mauro Abrahán Valiente

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Atlético Rentistas w drugiej połowie dokonał czterech zmian.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Atlético Progreso będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Montevideo Wanderers Fútbol Club. Tego samego dnia Club Atlético Cerro będzie rywalem zespołu Atlético Rentistas w meczu, który odbędzie się w Montevideo.