Liga urugwajska - 11. kolejka Primera División: Atlético Fénix - Club Deportivo Maldonado 1-0 (1-0)

10 września na Parque Capurro w Montevideo odbyło się starcie 11. kolejki urugwajskiej Primera División pomiędzy drużynami Atlético Fénix i Clubu Deportivo Maldonado. Mecz zakończył się zwycięstwem Atlético Fénix 1-0.

N. Fernández 35'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna Atlético Fénix wygrała aż trzy razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut drużyna Clubu Deportivo Maldonado zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Atlético Fénix była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Atlético Fénix w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 35. minucie na listę strzelców wpisał się Roberto Fernández.

Kibice Clubu Deportivo Maldonado nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mariana Bogliacina. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Rodrigo Muniz. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Atlético Fénix.

Na drugą połowę zespół Clubu Deportivo Maldonado wyszedł w zmienionym składzie, za Marcosa Canterę, Diego Casasa weszli César Pereyra, Luis Machado. Także drużyna Atlético Fénix rozpoczęła w zmienionym składzie, za Fernanda Alfara wszedł Edgardo Schetino. Trener Atlético Fénix postanowił bronić wyniku. W 60. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Kevina Alaníza wszedł Adrián Argachá, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Atlético Fénix utrzymać prowadzenie.

W tej samej minucie Matías Tellechea został zmieniony przez Claudia Castellanosa. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Atlético Fénix: José Pallasowi w 67. i Léo Coelhowi w 82. minucie. Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 76. minucie, w jedenastce Atlético Fénix za Ángela Rodrígueza wszedł Camilo Núñez, a w zespole Clubu Deportivo Maldonado Sebastián González zmienił Ignacia Nicoliniego.

Gastón Nicolás Pagano Peralta
82′ Leonardo Henriques Coelho
Ariel Agustín Sant'Anna Quintero
67′ José Ignacio Pallas Martínez
Facundo Tealde Sassano
60′ Kevin Nicolás Alaníz Acuña
Marcos Maximiliano Cantera Mora46′
46′ Fernando Agustín Alfaro Bares
Marcelo Alejandro Estigarribia Balmori
 35′ Roberto Nicolás Fernández Fagúndez
Sebastián González Mozzo76′
76′ Ángel Leonardo Rodríguez Güelmo
Leandro Gelpi Rodales
60′ Adrián Argachá González
Ignacio Nicolini Díaz76′
76′ Camilo Alejandro Núñez Gómez
Facundo Agustín Batista Ochoa
46′ Edgardo Andrés Yubert Schetino Yancev
Claudio Federico Castellanos García60′
Bruno Scorza Perdomo
Luis Enrique Machado Mora46′
Christian Marcelo Silva de León
César Emmanuel Pereyra46′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Atlético Fénix przyznał dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Clubu Deportivo Maldonado wymienił pięciu zawodników.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Clubu Deportivo Maldonado rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie Defensor Montevideo. Tego samego dnia Club Atlético Rentistas będzie przeciwnikiem jedenastki Atlético Fénix w meczu, który odbędzie się w Montevideo.