Liga urugwajska - 10. kolejka Primera División: Montevideo Wanderers - River Plate Montevideo 0-2 (0-1)

W pojedynku 10. kolejki urugwajskiej Primera División, który rozegrany został 5 września, jedenastka Montevideo Wanderers przegrała z River Plate Montevideo 0-2 (0-1). Starcie odbyło się na Parque Alfredo Víctor Viera.

A. Leites 49'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 33 razy. Drużyna River Plate Montevideo wygrała aż 14 razy, zremisowała 13, a przegrała tylko sześć.

Od pierwszych minut zespół River Plate Montevideo zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Montevideo Wanderers była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 29. minucie sędzia pokazał kartkę Ignaciowi Loresowi z jedenastki gospodarzy.

Trzeba było trochę poczekać, aby Douglas Arezo wywołał eksplozję radości wśród kibiców River Plate Montevideo, strzelając gola w 30. minucie spotkania. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Maximiliano Calzada, piłkarz River Plate Montevideo.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu River Plate Montevideo.

Na drugą połowę drużyna Montevideo Wanderers wyszła w zmienionym składzie, za Césara Araúja wszedł Rodrigo Pastorini.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników River Plate Montevideo w 49. minucie spotkania, gdy Adrián Leites zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 52. minucie Maximiliano Calzada zastąpił Facunda Ospitalechego. Od 52 minuty boisko opuścili piłkarze Montevideo Wanderers: Leonardo Pais, Jonathan Barboza, Ignacio Lores, na ich miejsce weszli: Mauro Méndez, Diego Riolfo, Nicolás Quagliata. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Daniela Gonzáleza, Adriána Leitesa, Douglasa Areza zajęli: Juan Olivera, Tiago Galletto, Thiago Borbas. Od 59. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując pięć żółtych kartek piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Maximiliano Matías Calzada Fuentes43′ 52′
46′ César Nahuel Araújo Vilches
Juan Pablo Plada Ricci
80′ Jonathan Daniel Barboza Bonilla
Nicolás Alejandro Rodríguez Charquero
Adrián Nicolás Colombino Rodríguez
Diego Sebastián Vicente Pereyra
29′ 80′ Ignacio Lores Varela
Douglas Matías Arezo Martínez  30′ 90′ 90′
64′ Leonardo Javier Pais Corbo
Facundo Ospitaleche Hernández52′ 70′
64′ 84′ Mauro Andrés Méndez Acosta
Facundo Vigo González
46′ Rodrigo Pastorini de León
Matías Damián Alonso Vallejo
80′ Nicolás Quagliata Platero
Thiago Nicolás Borbas Silva90′
Gonzalo Alberto Reyes Mella
Mauro Andrés Da Luz Regalado
80′ Diego Nicolás Riolfo Pérez
Juan Manuel Olivera López52′ 59′

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gości, a w drugiej pięć. Piłkarze Montevideo Wanderers obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Obie jedenastki wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę zespół River Plate Montevideo zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego rywalem będzie Club Atlético Cerro. Tego samego dnia Danubio Fútbol Club zagra z drużyną Montevideo Wanderers na jej terenie.