Liga urugwajska - 10. kolejka Primera Division: Montevideo Wanderers - Cerro Largo 0-0

24 kwietnia odbył się pojedynek 10. kolejki urugwajskiej Primera Division pomiędzy drużynami Montevideo Wanderers i Cerro Largo. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

10. kolejka Urugwaj - Primera División
2019-04-24 00:00 | Stadion: Parque Alfredo Víctor Viera | Arbiter: C. Umpiérrez
Montevideo Wanderers Fútbol Club
Cerro Largo Fútbol Club
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół Montevideo Wanderers wygrał aż siedem razy, zremisował dwa, a przegrał tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między piątą a 33. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości.

Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom Montevideo Wanderers: Federicowi Anduezie w 53. i Christianowi Bravowi w 57. minucie. W 60. minucie Lucas Morales zastąpił Gastóna Buena.

W 72. minucie arbiter ukarał żółtą kartką José Etcheverry'ego z Cerro Largo, a w 74. minucie Jonathana Barbozę z drużyny przeciwnej. Trener Cerro Largo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Carlosa Fernándeza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Fabián Píriz. Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Cerro Largo doszło do zmiany. Jonathan Dos Santos wszedł za Sebastiána Sosę.

Chwilę później trener Montevideo Wanderers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Bruno Veglio, a murawę opuścił Jonathan Barboza. W 85. minucie w zespole Montevideo Wanderers doszło do zmiany. Gonzalo Barreto wszedł za Rodriga Pastoriniego.

Washington Omar Aguerre Lima33′
53′ Federico Andueza Velazco
Juan Manuel Acosta Díaz
Diego Martín Barboza González
Rodrigo Iván Díaz5′
Federico Barrandeguy Martino
José Enrique Etcheverry Mendoza72′
60′ Lucas Elías Morales Villalba
Hugo Alejandro Magallanes Silveira
Nicolás Gabriel Albarracín Basil
Fabián Eduardo Píriz González29′ 75′
74′ 84′ Jonathan Daniel Barboza Bonilla
Alberto Sebastián Assis Silva
Santiago Gabriel Martínez Pintos
Jorge Daniel Graví Piñeiro
57′ Christian Daniel Bravo Araneda
Adolfo Justino Lima Camejo
Marcelo Javier Cabrera Rivero
Mauro Luna Diale
85′ Rodrigo Pastorini de León
Sebastián Sosa Sánchez81′
Hernán Alejandro Haller Hernández
Juan Manuel Lladó Fraga
60′ Gastón Matías Bueno Sciutto
Lucas Nahuel Arzamendia
Damian Macaluso
Alexis Nahuel Messidoro
Gabriel Pérez Ramallo
Borys Santiago Barone Grillo
84′ Bruno Enrico Veglio Araújo
Jonathan David Dos Santos Duré81′
85′ Gonzalo Barreto Mastropierro
Carlos Roberto Fernández Martínez75′
Emiliano Hebert Coitiño Dondan
Matías Nicolás Tellechea Pérez

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Montevideo Wanderers otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast zespół Cerro Largo w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.