Liga urugwajska - 10. kolejka Primera División: Club Deportivo Maldonado - Atlético Progreso 1-0 (0-0)

6 września na Estadio Domingo Burgueño Miguel odbyło się starcie 10. kolejki urugwajskiej Primera División pomiędzy drużynami Clubu Deportivo Maldonado i Atlético Progreso. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Clubu Deportivo Maldonado 1-0.

10. kolejka Urugwaj - Primera División
2020-09-06 22:15 | Stadion: Estadio Domingo Burgueño Miguel | Arbiter: N. Vignolo
Club Deportivo Maldonado
Club Atlético Progreso
1
0
R. Muniz 71'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Jedenastka Atlético Progreso wygrała aż siedem razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko cztery.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 21. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Joela Lewa z Atlético Progreso, a w 45. minucie Matíasa Tellecheę z drużyny przeciwnej.

Drugą połowę zespół Atlético Progreso rozpoczął w zmienionym składzie, za Joela Lewa, Fabricia Fernándeza weszli Mathías Riquero, Gonzalo Jara. Trener Clubu Deportivo Maldonado postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Mariano Bogliacino, a murawę opuścił Matías Tellechea.

A kibice Atlético Progreso nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ricarda Roldána. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Luis Gáspari.

Jedyną bramkę meczu dla Clubu Deportivo Maldonado zdobył Rodrigo Muniz w 71. minucie. W 73. minucie Joaquín Gottesman został zmieniony przez Áleksa Garrela.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonym czasie gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Lucasowi Ferreirze i Santiago Carrerze.

Federico Platero Gozzaneo
84′ Marcos Maximiliano Cantera Mora
Fabricio Fernández Pertusso46′
Marcelo Alejandro Estigarribia Balmori
Esteban Ricardo González Maciel
Sebastián González Mozzo
Joaquín Gottesman Villanueva73′
84′ Diego Mateo Casas López
Joel Isaac Lew Veloso21′ 46′
 71′ 78′ Rodrigo Ariel Muniz Menosse
Maicol Ezequiel Rodríguez Alonso
Leonardo Federico Ramos Melgar
Gustavo Javier Alles Vila
45′ 67′ Matías Nicolás Tellechea Pérez
Luis Santiago Gáspari Vázquez70′
Leandro Gelpi Rodales
Bruno Nahuel Suárez Pereyra
78′ 90′ Santiago Nicolás Carrera Sanguinetti
Rodrigo Iván Díaz
Charles Mijael Zoryez Arbiza
Mauricio Loffreda Zinula
67′ Mariano Adrián Bogliacino Hernández
Heber Javier Méndez Leiva
Carlos Santiago Nagüel
Rodrigo Gastón Mieres Pérez
Facundo Rodríguez Aguilera
Gonzalo Andrés Jara González46′
84′ Facundo Agustín Batista Ochoa
Mathías Damián Riquero Beretta46′
Claudio Federico Castellanos García
Ricardo Nahuel Roldán Pinela70′
Luis Enrique Machado Mora
Álex Maximiliano Silva Garrel73′
84′ César Emmanuel Pereyra
Rodrigo Ezequiel Vidal Piñeyro

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Clubu Deportivo Maldonado, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze gości obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.