Liga urugwajska - 10. kolejka Primera División: CF Nacional - Atlético Fénix 2-0 (1-0)

8 listopada na Estadio Gran Parque Central w Montevideo odbył się pojedynek 10. kolejki urugwajskiej Primera División pomiędzy drużynami CF Nacional i Atlético Fénix. Mecz zakończył się zwycięstwem CF Nacional 2-0.

Léo Coelho 86' (samob.)

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 30 razy. Drużyna CF Nacional wygrała aż 20 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko cztery.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w meczu dostał Adrián Argachá z Atlético Fénix. Była to 40. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CF Nacional w 45. minucie spotkania, gdy Gonzalo Bergessio zdobył pierwszą bramkę. To już siedemnaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki CF Nacional.

Drugą połowę zespół Atlético Fénix rozpoczął w zmienionym składzie, za Matíasa Rigoletę wszedł Alex Silva. Trener Atlético Fénix postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Briana Luga i na pole gry wprowadził napastnika Sebastiána Gallegosa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 73. minucie za Gonzala Castro wszedł Pablo García. Kibice CF Nacional nie mogli już doczekać się wprowadzenia Sebastiana Fernandeza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie aż trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Paul Zunino. Na 10 minut przed zakończeniem meczu w drużynie CF Nacional doszło do zmiany. Thiago Vecino wszedł za Gonzala Bergessia.

W 86. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Atlético Fénix Léo Coelho. W 90. minucie w zespole Atlético Fénix doszło do zmiany. Kevin Alaniz wszedł za Maximiliana Péreza.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Brian Lugo Silva63′
73′ Gonzalo Castro Irizábal
Edgardo Andrés Yubert Schetino Yancev
Gabriel Neves Perdomo
Manuel Ugarte Ribeiro
Santiago Mariano Rodríguez Molina
Ignacio Agustín Pereira González
77′ Paul Matías Zunino Escudero
Maximiliano Daniel Pérez Tambasco90′
 45′ 80′ Gonzalo Ruben Bergessio
Kevin Nicolás Alaníz Acuña90′
73′ Pablo Javier García Lafluf
Breno Caetano de Souza
Gustavo Rubén Lorenzetti
Sebastián Agustín Gallegos Berriel63′
77′ Sebastian Fernandez
Emiliano Gastón Mozzone Sueiro
80′ Thiago Vecino Berriel
Álex Maximiliano Silva Garrel46′

Sędzia nie ukarał piłkarzy CF Nacional żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną żółtą.