Liga urugwajska - 10. kolejka Primera División: Cerro Largo - Montevideo Wanderers 0-2 (0-0)

7 listopada na Estadio Municipal Arquitecto Antonio Eleuterio Ubilla w Melo odbył się mecz 10. kolejki urugwajskiej Primera División pomiędzy drużynami Cerro Largo i Montevideo Wanderers. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Montevideo Wanderers 2-0.

10. kolejka Urugwaj - Primera División
2019-11-07 20:00 | Stadion: Estadio Municipal Arquitecto Antonio Eleuterio Ubilla | Arbiter: J. Fuentes
Cerro Largo Fútbol Club
Montevideo Wanderers Fútbol Club
0
2
J. Barboza 73'
M. Castro 90'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 spotkań zespół Cerro Largo wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo aż siedem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między pierwszą a 26. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Montevideo Wanderers i jedną drużynie przeciwnej.

W 39. minucie Juan Acosta został zastąpiony przez Maura Lunę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener Montevideo Wanderers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Diego Riolfo, a murawę opuścił Christian Bravo. W 58. minucie żółtą kartkę dostał Jonathan Barboza, piłkarz Montevideo Wanderers.

Kibice Cerro Largo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Matíasa Tellecheę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Adolfo Lima. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Montevideo Wanderers doszło do zmiany. Ignacio Gonzalez wszedł za Maximiliana Araúja. W 69. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Yefersonowi Quintanie z zespołu gospodarzy.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Yeferson Quintana, osłabiając drużynę Cerro Largo. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 69. minucie. W 71. minucie w zespole Cerro Largo doszło do zmiany. Borys Barone wszedł za Facunda Rodrígueza.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Montevideo Wanderers w 73. minucie spotkania, gdy Jonathan Barboza zdobył pierwszą bramkę. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w drużynie Montevideo Wanderers doszło do zmiany. Mauro Méndez wszedł za Jonathana Barbozę.

Między 83. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Montevideo Wanderers i jedną drużynie przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik na 0-2 podwyższył Matías Castro.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Ignacio De Arruabarrena Fernández
20′ 39′ Juan Manuel Acosta Díaz
Diego Martín Barboza González88′
José Enrique Etcheverry Mendoza
Lucas Couto Silva17′
85′ Gastón Agustín Heredia
Damian Macaluso83′
69′ 71′ Yeferson Agustín Quintana Alonso
Lucas Elías Morales Villalba
Alberto Sebastián Assis Silva
Maximiliano Javier Araújo Vilches26′ 66′
61′ Adolfo Justino Lima Camejo
Jonathan Daniel Barboza Bonilla  73′ 58′ 75′
71′ Facundo Rodríguez Aguilera
Francisco Ginella Dabezies
71′ Borys Santiago Barone Grillo
Ignacio Gonzalez66′
Carlos Heber Bueno Suarez
Bruno Enrico Veglio Araújo
39′ Mauro Luna Diale
Mauro Andrés Méndez Acosta75′
61′ Matías Nicolás Tellechea Pérez
Diego Nicolás Riolfo Pérez46′

Arbiter przyznał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Cerro Largo, a zawodnikom gości pokazał sześć żółtych.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.