Liga urugwajska - 10. kolejka Primera Division: CA Juventud - CA Boston River 0-1 (0-0)

21 kwietnia w Lasu Piedras odbyło się spotkanie 10. kolejki urugwajskiej Primera Division pomiędzy drużynami Juventudu i Bostonu River. Mecz zakończył się zwycięstwem Bostonu River 1-0.

10. kolejka Urugwaj - Primera División
2019-04-21 21:00 | Stadion: Estadio Municipal Parque Artigas | Arbiter: L. González
CA Juventud de Las Piedras
CA Boston River
0
1
D. Coelho 77'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Bostonu River wygrał aż pięć razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Diego Garcíi z Juventudu. Była to 37. minuta starcia.

Na drugą połowę jedenastka Bostonu River wyszła w zmienionym składzie, za Santiago Ariasa wszedł Wiston Fernández. W 53. minucie kartkę dostał Gonzalo Falcón, piłkarz Bostonu River.

W 60. minucie za Brunona Lucasa wszedł Diego Gurri. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Carlosowi Valdezowi z drużyny gości. W 71. minucie w zespole Bostonu River doszło do zmiany. Emiliano Álvarez wszedł za Carlosa Valdeza.

Jedynego gola meczu strzelił Diego Coelho dla drużyny Bostonu River. Bramka padła w tej samej minucie. Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom Juventud: Diego Rodríguezowi w 80. i Juanowi Pintadzie w 83. minucie.

Na sześć minut przed zakończeniem spotkania w zespole Juventudu doszło do zmiany. Cristian Sención wszedł za Federica Viñasa. Trener Juventudu postanowił zagrać agresywniej. W 88. minucie zmienił obrońcę Diego Rodrígueza i na pole gry wprowadził napastnika Federica Laensa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W doliczonej drugiej minucie pojedynku arbiter pokazał kartkę Gonzalowi Gonzálezowi z Juventudu.

Adolfo Nicolás Barán Flangini
80′ 88′ Diego Manuel Rodríguez Da Luz
Bruno Lucas60′
José Alberti Loyarte
Pedro Silva Torrejón
37′ Diego Gonzalo García Cardozo
Carlos Adrian Valdez Suarez70′ 71′
90′ Gonzalo Federico González Pereyra
Miguel Angel Amado Alanis
83′ Juan de Dios Pintado Leines
Santiago Daniel Arias Fierro46′
José Pablo Varela Rebollo
Lucas Guzmán Rodríguez Cardoso
84′ Federico Sebastián Viñas Barboza
Marcelo Daniel Tapia Amarillo
84′ Cristian Emanuel Sención Rodríguez
Facundo Rodríguez Calleriza
88′ Federico Horacio Laens Martino
Emiliano Agustín Villar Vidal

Drużyna Juventudu miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Juventudu dostali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka Juventudu w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.