Liga urugwajska - 10. kolejka Primera División: CA Boston River - Centro Atlético Fénix 0-0

W meczu 10. kolejki urugwajskiej Primera División, który rozegrany został 6 września, drużyna Bostonu River zremisowała z Atlético Fénix 0-0. Pojedynek odbył się na Estadio Campeones Olímpicos w Ciudadzie de Florydzie.

10. kolejka Urugwaj - Primera División
2020-09-06 17:30 | Stadion: Estadio Campeones Olímpicos | Arbiter: D. Fedorczuk
CA Boston River
Centro Atlético Fénix
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka Atlético Fénix wygrała aż pięć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko trzy.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół Atlético Fénix wyszedł w zmienionym składzie, za Jorge Trinidada, Nicolása Ruiza weszli Kevin Alaníz, Bruno Scorza. Także jedenastka Bostonu River rozpoczęła w zmienionym składzie, za Marcela Tapię wszedł Facundo Rodríguez. W 52. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Pedro Silvę z Bostonu River, a w 57. minucie Manuela Ugartego z drużyny przeciwnej.

W 62. minucie Manuel Ugarte został zmieniony przez Edgarda Schetina. W tej samej minucie trener Bostonu River postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Hernána Martinuccia wszedł Leandro Lozano, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać remis. W 79. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Eduara Barbozę z Atlético Fénix, a w 83. minucie Pabla Alvareza z drużyny przeciwnej.

W 80. minucie w zespole Atlético Fénix doszło do zmiany. José Pallas wszedł za Camila Núñeza.

Guillermo Rafael De Amores Ravelo
83′ Pablo Alvarez
Eduar Andrés Barboza Cubilla79′
Guillermo Fratta Cabrera
Leonardo Henriques Coelho
52′ Pedro Silva Torrejón
Manuel Ugarte Ribeiro57′ 62′
46′ Marcelo Daniel Tapia Amarillo
Ignacio Agustín Pereira González
Washington Sebastián Abreu Gallo
Nicolás Daniel Ruiz Tabárez46′
62′ Hernán Alejandro Martinuccio
Jorge Luis Trinidad Ferreira46′
Mauricio Fratta Cabrera
Francisco Casanova Bruzzone
Emiliano Álvarez Longo
Adrián Argachá González
62′ Leandro Nicolás Lozano Fernández
Bruno Scorza Perdomo46′
46′ Facundo Rodríguez Calleriza
Christian Marcelo Silva de León

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Drużyna Bostonu River w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Atlético Fénix zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Montevideo City Torque. Tego samego dnia Club Atlético Rentistas zagra z drużyną Bostonu River na jej terenie.