Liga urugwajska - 10. kolejka Primera División: Atlético Rentistas - Plaza Colonia 2-1 (1-0)

5 września na Complejo Deportivo Rentistas w Montevideo odbył się mecz 10. kolejki urugwajskiej Primera División pomiędzy drużynami Atlético Rentistas i Plaza Colonia. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Atlético Rentistas 2-1.

A. Fernandez 52'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 starć drużyna Plaza Colonia wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo 10 razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut zespół Plaza Colonia zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Atlético Rentistas była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Między 20. a 44. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Atlético Rentistas oraz dwie drużynie przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy piłkarze Atlético Rentistas nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry z karnego bramkę zdobył Diego Vega.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Atlético Rentistas.

W 52. minucie sędzia pokazał kartkę Germánowi Rolínowi z drużyny gospodarzy.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez jedenastkę Plaza Colonia w końcu przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie Alvaro Fernandez wyrównał wynik meczu.

W następstwie utraty bramki trener Atlético Rentistas postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Ramira Cristóbala i na pole gry wprowadził napastnika Edersona Rodrígueza, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Federico Pérez, zawodnik Plaza Colonia. W 70. minucie za Matíasa Abisaba wszedł Pablo Lemos.

W 75. minucie w jedenastce Plaza Colonia doszło do zmiany. Jorge Graví wszedł za Agustína Mirandę. W tej samej minucie trener Plaza Colonia postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Iván Salazar, a murawę opuścił Yvo Calleros.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atlético Rentistas w 75. minucie spotkania, gdy Ederson Rodríguez strzelił drugiego gola. W doliczonej piątej minucie starcia kartkę obejrzał Facundo Kidd z Plaza Colonia.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Federico Pérez Silvera67′ 87′
52′ Germán Alexis Rolín Fernández
Mario Pablo Risso Caffaro25′
38′ 70′ Matías Alberto Abisab Gutiérrez
Haibrany Nick Ruiz Díaz Minervino84′
62′ Ramiro Nicolás Cristóbal Calderón
Yvo Nahuel Calleros Rébori44′ 75′
Robert Ismael Ergas Moreno
Alvaro Fernandez  52′
Santiago Ernesto Romero Fernández
Juan Ignacio González Brazeiro87′
 45′ (k.) 20′ 80′ Diego Gonzalo Vega Martínez
Jorge Daniel Graví Piñeiro75′
80′ Damián Alejandro Malrechauffe Verdún
Elías Oyola Chajías
Facundo Parada Rocha
Ezequias Emanuel Redín Morales
70′ Pablo Maximiliano Lemos Merladett
Lucas Aarón Ruiz Díaz Cajal
Nahuel Acosta Da Silva
Iván Ernesto Salazar Aleizon75′
Renato César Pérez
Nicolás Ecequiel Dibble Aristimuno84′
62′  75′ Ederson Salomón Rodríguez Lima
Imanol Enríquez Martiarena
Mauro Abrahán Valiente
Rodrigo Pérez Gutiérrez87′

Arbiter w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Plaza Colonia, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze gospodarzy otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną mniej.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Plaza Colonia w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Plaza Colonia rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Club Atlético Progreso. Tego samego dnia CA Boston River zagra z jedenastką Atlético Rentistas na jej terenie.