Liga urugwajska - 1. kolejka Primera División: Plaza Colonia - Montevideo Wanderers 2-1 (1-0)

W pojedynku 1. kolejki urugwajskiej Primera División, który rozegrany został 14 lipca, drużyna Plaza Colonia zwyciężyła z Montevideo Wanderers 2-1 (1-0).

1. kolejka Urugwaj - Primera División
2019-07-14 20:00 | Stadion: Parque Cincuentenario Juan Gaspar Prandi | Arbiter: A. Cunha
F. Ginella 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Drużyna Montevideo Wanderers wygrała aż siedem razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu drużyna gospodarzy trafiła do bramki rywala. Tuż po gwizdku sędziego na listę strzelców wpisał się Cecilio Waterman. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Między 27. a 40. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Montevideo Wanderers i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Plaza Colonia.

Na drugą połowę drużyna Montevideo Wanderers wyszła w zmienionym składzie, za Lucasa Moralesa wszedł Nicolás Albarracín. W 54. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Javiera Sequeyrę z Plaza Colonia, a w 55. minucie Maximiliana Araúja z drużyny przeciwnej.

W 56. minucie Damian Macaluso został zastąpiony przez Diego Barbozę. W 64. minucie żółtą kartką został ukarany Francisco Ginella, zawodnik Montevideo Wanderers. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Nicolás Albarracín osłabiając tym samym zespół gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Plaza Colonia w 71. minucie spotkania, gdy Leandro Suhr zdobył drugą bramkę. W 74. minucie Ignacio Gonzalez został zmieniony przez Diego Riolfa, co miało wzmocnić drużynę Montevideo Wanderers. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Elíasa Umeresa na Ivána Salazara w 84. minucie oraz Leandra Suhra na Agustína Mirandę w tej samej minucie.

Między 81. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Montevideo Wanderers i jedną drużynie przeciwnej.

Niedługo później Francisco Ginella wywołał eksplozję radości wśród kibiców Montevideo Wanderers, strzelając gola w 90. minucie spotkania. W doliczonej pierwszej minucie meczu w zespole Plaza Colonia doszło do zmiany. Axel Fernández wszedł za Cecilia Watermana.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację dwie minuty później, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Plaza Colonia: Haibranemu Ruizowi i Federicowi Pérezowi. W doliczonej piątej minucie spotkania czerwone kartki dostali: Federico Pérez (po drugiej żółtej) z Plaza Colonia oraz Gastón Bueno z Montevideo Wanderers. Zespołowi Montevideo Wanderers zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Plaza Colonia.

Federico Barrandeguy Martino85′
90′ 90′ Federico Pérez Silvera
Gastón Matías Bueno Sciutto90′
Mario Pablo Risso Caffaro
Damian Macaluso40′ 56′
90′ Haibrany Nick Ruiz Díaz Minervino
Lucas Elías Morales Villalba27′ 46′
Yvo Nahuel Calleros Rébori
Maximiliano Javier Araújo Vilches55′
Matías Ezequiel Caseras Taberna
Jonathan Daniel Barboza Bonilla81′
54′ Javier Marcelo Sequeyra
Francisco Ginella Dabezies  90′ 64′
 71′ 87′ Leandro Suhr Avondet
Ignacio Gonzalez74′
35′ 84′ Elías Ezequiel Umeres
Gonzalo Barreto Mastropierro
 2′ 90′ Cecilio Alfonso Waterman Ruiz
Christian Daniel Bravo Araneda28′
Luis Iván Cartés Maidana
Mauro Santiago Silveira Lacuesta
Santiago Brunelli Llorca
Federico Andueza Velazco
87′ Agustín Sebastián Miranda Cambón
Diego Martín Barboza González56′
Ezequias Emanuel Redín Morales
Nicolás Gabriel Albarracín Basil46′ 66′
84′ 88′ Iván Ernesto Salazar Aleizon
Bruno Enrico Veglio Araújo
90′ Axel Javier Fernández Berón
Emiliano Hebert Coitiño Dondan
Marcelo Tabárez Rodríguez
Diego Nicolás Riolfo Pérez74′

Sędzia wręczył trzy żółte kartki zawodnikom gości w pierwszej połowie, a w drugiej cztery żółte i dwie czerwone. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej cztery żółte oraz jedną czerwoną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę drużyna Montevideo Wanderers rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Cerro Largo Fútbol Club. Tego samego dnia Racing Club de Montevideo będzie gościć drużynę Plaza Colonia.