Liga urugwajska - 1. kolejka Primera División: Penarol Montevideo - Atlético Cerro 2-1 (1-1)

15 lutego na Estadio Campeón del Siglo odbył się pojedynek 1. kolejki urugwajskiej Primera División pomiędzy drużynami Penarolu Montevideo i Atlético Cerro. Starcie zakończyło się zwycięstwem Penarolu Montevideo 2-1.

G. Paiva 29'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 33 spotkania zespół Penarolu Montevideo wygrał 20 razy i zanotował pięć porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 10. minucie Xisco Jiménez dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Giovanni González z drużyny gospodarzy. Była to 22. minuta meczu.

Zawodnicy Atlético Cerro nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Leandro Paiva.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę zespół Atlético Cerro wyszedł w zmienionym składzie, za Franca Lópeza wszedł Ignacio Yepez. Między 51. a 62. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 63. minucie za Christiana Brava wszedł Krisztian Vadocz. W 68. minucie w drużynie Penarolu Montevideo doszło do zmiany. Gary Kagelmacher wszedł za Fabricia Formiliana. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Thiago Cardozo osłabiając tym samym zespół gospodarzy.

Niestety w 73. minucie meczu Thiago Cardozo bramkarz Penarolu Montevideo z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Elcia Correę - rezerwowego bramkarza drużyny. W 75. minucie żółtą kartkę dostał Mario García z Atlético Cerro. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania w zespole Atlético Cerro doszło do zmiany. Felipe Klein wszedł za Maria Garcíę.

Trener Atlético Cerro postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika José Tancrediego i na pole gry wprowadził napastnika Gonzala Pintosa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Penarolu Montevideo w 90. minucie spotkania, gdy Jesús Trindade strzelił drugiego gola. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

López Taborda
72′ Thiago Gastón Cardozo Brugman
Rodrigo Nicolás Formento Chialanza
51′ Rodrigo Abascal Barros
Bryan Daniel Bentaberry Varela
68′ Fabricio Orosmán Formiliano Duarte
Jorge Agustín Hernández Arrúa
22′ Giovanni Alessandro González Apud
Rodrigo Andrés Izquierdo Díaz
Gabriel Hernán Rojas
Cristian Daniel Cruz Regueiro
63′ Christian Daniel Bravo Araneda
Mario Valentín García Fernández75′ 78′
Marcos Matías De Los Santos Morales
Maximiliano Facundo Moreira Burgos51′
 90′ Jesús Emiliano Trindade Flores
Leandro Gastón Paiva Santurión  29′
Luis Miguel Acevedo Tabárez
José Luis Tancredi Malatez83′
 10′ 62′ Francisco Jiménez Tejada
Joaquín Antonio Boghossian Lorenzo
Facundo Pellistri Rebollo
Franco Sebastián López Taborda46′
73′ Elcio Martín Correa Rodríguez
Agustín Requena De Los Santos
68′ Gary Christofer Kagelmacher Pérez
Gonzalo Martín Pintos Pintos83′
63′ Krisztian Vadocz
Ignacio Andrés Yepez Guzmán46′

Arbiter pokazał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Atlético Cerro przyznał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.