Liga urugwajska - 1. kolejka Primera División: Montevideo Wanderers - Defensor 0-0

W pojedynku 1. kolejki urugwajskiej Primera División, który rozegrany został 16 lutego, jedenastka Montevideo Wanderers zremisowała z Defensorem 0-0. Starcie odbyło się na Parque Alfredo Víctor Viera.

1. kolejka Urugwaj - Primera División
2020-02-16 00:00 | Stadion: Parque Alfredo Víctor Viera | Arbiter: A. Matonte
Montevideo Wanderers Fútbol Club
Defensor Montevideo
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 37 spotkań zespół Defensora wygrał 21 razy i zanotował sześć porażek oraz 10 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie kartkę dostał Alejandro González, piłkarz gości.

W 18. minucie Ignacio Colombini został zastąpiony przez Diego Coelha. W 21. minucie sędzia przyznał kartkę Gonzalowi Reyesowi z Montevideo Wanderers. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Między 57. a 80. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Trener Defensora postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Ignacia Laquintanę i na pole gry wprowadził napastnika Pabla Lópeza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Defensor: Pablowi Lópezowi w 87. minucie i Pedro Álvarezowi w piątej minucie doliczonego czasu starcia.

Pedro Gastón Álvarez Sosa90′
79′ Juan Manuel Izquierdo Viana
Alejandro Damián González Hernández4′
Lucas Elías Morales Villalba
Rodrigo Rojo Piazze80′
Rodrigo Hernán Petryk Vidal
Emilio Enrique Zeballos Gutiérrez
57′ Jonathan Daniel Barboza Bonilla
Mathias Adolfo Cardacio Alaguich
69′ Adrián Nicolás Colombino Rodríguez
Ignacio Jesús Laquintana Marsico83′
Mathías Alexander Acuña Maciel
Adolfo Justino Lima Camejo
67′ Rodrigo Pastorini de León
Gonzalo Nápoli Soria71′
Maximiliano Daniel Pérez Tambasco
Alan Jesús Rodríguez Guaglianoni
21′ 74′ Gonzalo Alberto Reyes Mella
Ignacio Colombini18′
Enzo López Ferreira
Bernardo Enzo Long Baccino
79′ Darwin Fabián Torres Alonso
Jonathan Shaquille González Álvarez
Joaquín Noy González
Juan Ángel Albín Leites
74′ Leonardo Javier Pais Corbo
Luciano Boggio Albín71′
Bruno Enrico Veglio Araújo
Vicente Poggi Sassi
Mauro Andrés Méndez Acosta
Diego Martín Coelho Díaz18′
67′ Diego Nicolás Riolfo Pérez
Pablo Nicolás López De León83′ 87′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter ukarał żółtymi kartkami czterech zawodników Defensora. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Piłkarze gospodarzy otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.