Liga urugwajska - 1. kolejka Primera División: Cerro Largo - Danubio 1-0 (1-0)

17 lutego na Estadio Municipal Arquitecto Antonio Eleuterio Ubilla w Melo odbył się pojedynek 1. kolejki urugwajskiej Primera División pomiędzy drużynami Cerro Largo i Danubio. Starcie zakończyło się zwycięstwem Cerro Largo 1-0.

1. kolejka Urugwaj - Primera División
2020-02-17 00:00 | Stadion: Estadio Municipal Arquitecto Antonio Eleuterio Ubilla | Arbiter: J. Fuentes
Cerro Largo Fútbol Club
Danubio Fútbol Club
1
0
E. Borges 56'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 meczów drużyna Cerro Largo wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Już w pierwszych minutach zespół Danubio próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 35. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gastóna Heredię z Cerro Largo, a w 41. minucie Facunda Labandeirę z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Drugą połowę jedenastka Cerro Largo rozpoczęła w zmienionym składzie, za Hansa Müllera wszedł Sergio Leites.

Jedyną bramkę meczu zdobył Enzo Borges dla drużyny Cerro Largo. Bramka padła w tej samej minucie. W 58. minucie za Juana Gutiérreza wszedł Diego Martiñones.

W tej samej minucie w zespole Danubio doszło do zmiany. Luciano Nequecaur wszedł za Facunda Labandeirę. W 60. minucie kartkę obejrzał José Etcheverry z Cerro Largo. Chwilę później trener Cerro Largo postanowił wzmocnić linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Borysa Baronego. Na boisko wszedł Brian Tavares, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 70. minucie, w jedenastce Danubio za Nicolása Prieta wszedł Carlos Grossmueller, a w drużynie Cerro Largo Hamilton Pereira zmienił Gonzala Lamarda. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Cerro Largo: Ángelowi Cayetanowi w 75. i Hugonowi Magallanesowi w 80. minucie. W drugiej połowie nie padły gole.

Emiliano Darío Denis Figueroa
60′ José Enrique Etcheverry Mendoza
Emiliano Ancheta Rosa
Robinson Martín Ferreira García
Julio César Domínguez Castillo
35′ Gastón Agustín Heredia
Nicolás Pantaleone
80′ Hugo Alejandro Magallanes Silveira
Yeferson Agustín Quintana Alonso
75′ Ángel Gabriel Cayetano Pírez
Briam Eduardo Acosta Arellano
46′ Hans Axel Müller Odriozola
Nicolás Santiago Prieto Larrea70′
70′ Hamilton Miguel Pereira Ferrón
Lucas Guzmán Rodríguez Cardoso
65′ Borys Santiago Barone Grillo
Juan Manuel Gutiérrez Freire58′
 56′ Enzo Araciel Borges Couto
Santiago Nicolás Mederos Pascal
70′ Gonzalo Agustín Lamardo
Gonzalo Montes Calderini
46′ Sergio Nicolás Leites Montes
Diego Andrés Martiñones Rus58′
65′ Brian Matías Tavares Pereira
Luciano Nequecaur58′

Jeśli jedenastka Danubio nie wykorzystała 11 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.