Reklama

Reklama

Liga urugwajska - 1. kolejka Primera División: CA Juventud - Danubio Fútbol Club 2-2 (2-1)

13 lipca w Lasu Piedras odbył się mecz 1. kolejki urugwajskiej Primera División pomiędzy drużynami Juventudu i Danubio. Pojedynek zakończył się remisem 2-2.

13 lipca  w Lasu Piedras odbył się mecz  1. kolejki urugwajskiej Primera División pomiędzy drużynami Juventudu  i Danubio. Pojedynek zakończył się remisem 2-2.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 pojedynków drużyna Juventudu wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż 13 razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Danubio otworzyli wynik. W 21. minucie z karnego bramkę zdobył Santiago Paiva. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Reklama

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Danubio: Gonzalowi Montesowi w 28. i Sergiowi Felipemu w 32. minucie.

Piłkarze Juventudu odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Joaquín Zeballos. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

W 37. minucie żółtą kartką został ukarany Dennis Olivera, piłkarz Danubio. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Juventudu w 47. minucie spotkania, gdy Federico Viñas strzelił drugiego gola. W 54. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Gonzalowi Gonzálezowi z zespołu gospodarzy.

W 56. minucie Dennis Olivera został zmieniony przez Santiago Mederosa. W tej samej minucie w drużynie Danubio doszło do zmiany. Carlos Grossmueller wszedł za Emiliana Ghana. Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Danubio: Ernestowi Goñiemu w 63. i Pablowi Silesowi w 69. minucie.

W 73. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Pablo Siles z drużyny gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 69. minucie. Kibice Juventudu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Agustína Navarra. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Federico Viñas. Na sześć minut przed zakończeniem spotkania w zespole Juventudu doszło do zmiany. Eric Barrios wszedł za Cristiana Sencióna.

Gonzalo González z Juventudu w 86. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 54. minucie. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu w drużynie Juventudu doszło do zmiany. Gian Trasante wszedł za Joaquína Zeballosa. Trener Danubio postanowił zagrać agresywniej. W 89. minucie zmienił obrońcę Emiliana Anchetę i na pole gry wprowadził napastnika Juana Gutiérreza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W 90. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Agustínowi Navarrowi z Juventudu.

Zespół Danubio wyrównał wynik meczu. Bramkę na 2-2 zdobył po raz drugi w doliczonej piątej minucie starcia Santiago Paiva.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Zawodnicy Juventudu otrzymali w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy pięć żółtych oraz jedną czerwoną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany w drugiej połowie.

20 lipca zespół Juventudu będzie miał szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie Defensor Montevideo. Natomiast 21 lipca Club Nacional de Football Montevideo zagra z drużyną Danubio na jej terenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL