Liga urugwajska - 1. kolejka Primera División: Atlético Rentistas - CF Nacional 2-0 (2-0)

16 lutego na Estadio Centenario w Montevideo odbyło się starcie 1. kolejki urugwajskiej Primera División pomiędzy drużynami Atlético Rentistas i CF Nacional. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Atlético Rentistas 2-0.

R. César 67'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 meczów drużyna Atlético Rentistas wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż 14 razy. Żadne starcie nie zakończyło się remisem.

Już w pierwszych minutach zespół CF Nacional próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Między 35. a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom CF Nacional i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania na listę strzelców wpisał się Maximiliano Falcón.

W 55. minucie Bryan Bautista został zmieniony przez Pabla Lemosa. W 59. minucie w drużynie CF Nacional doszło do zmiany. Santiago Rodríguez wszedł za Briana Ocampo. Trener CF Nacional postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Felipe Carballa i na pole gry wprowadził napastnika Rodriga Amarala. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atlético Rentistas w 67. minucie spotkania, gdy Renato César strzelił drugiego gola. Carlos Cougo z CF Nacional na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 35. minucie.

W 70. minucie Renato César został zmieniony przez Edersona Rodrígueza, co miało wzmocnić zespół Atlético Rentistas. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gonzala Bergessia na Thiaga Vecina. W 72. minucie żółtą kartkę dostał Ederson Rodríguez, zawodnik Atlético Rentistas. Chwilę później trener Atlético Rentistas postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Diego Vegę wszedł Damián Malrechauffe, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Atlético Rentistas utrzymać prowadzenie.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Atlético Rentistas: Maximilianowi Falcónowi w 78. i Pablowi Lemosowi w 89. minucie. W drugiej połowie nie padły bramki.

Luis Ricardo Mejía Cajar
 47′ 78′ Maximiliano Joel Falcón Picart
Guzmán Corujo Bríccola
Germán Alexis Rolín Fernández
Carlos Ayrton Cougo Rivero35′ 70′
Matías Alberto Abisab Gutiérrez
Mathías Nicolás Laborda Malseñido
39′ 55′ Bryan Federico Bautista López
Mathías Sebastián Suárez Suárez
Ramiro Nicolás Cristóbal Calderón
Felipe Ignacio Carballo Ares59′
Robert Ismael Ergas Moreno
Gonzalo Castro Irizábal
77′ Diego Gonzalo Vega Martínez
Pablo Javier García Lafluf43′
Carlos Gabriel Villalba Rivas
Brian Alexis Ocampo Ferreira59′
 67′ 70′ Renato César Pérez
Claudio Ariel Yacob
Cristian Gonzalo Olivera Ibarra
Gonzalo Ruben Bergessio77′
Jonathan Nicolás Rossi Acuña
Sergio Ramón Rochet Álvarez
77′ Damián Alejandro Malrechauffe Verdún
Armando Jesús Méndez Alcorta
Facundo Parada Rocha
Rodrigo Nahuel Amaral Pereira59′
55′ 89′ Pablo Maximiliano Lemos Merladett
Emiliano Martínez Toranza
Franco Marcelo Pérez Portillo
Santiago Mariano Rodríguez Molina59′
70′ 72′ Ederson Salomón Rodríguez Lima
Sebastian Fernandez
Mauro Abrahán Valiente
Thiago Vecino Berriel77′

Przewaga drużyny CF Nacional w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze CF Nacional dostali w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy cztery żółte.