Liga urugwajska - 1. kolejka Primera División: Atlético Fénix - Rampla Juniors 1-0 (1-0)

14 lipca w Montevideo odbyło się spotkanie 1. kolejki urugwajskiej Primera División pomiędzy drużynami Atlético Fénix i Rampla Juniors. Starcie zakończyło się zwycięstwem Atlético Fénix 1-0.

M. Rigoleto 45'

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W ósmej minucie za Maximiliana Péreza wszedł Matías Rigoleto.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Luisowi Oliverze z jedenastki gospodarzy. Była to 33. minuta meczu.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Atlético Fénix w końcu przyniosły efekt bramkowy. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Matías Rigoleto.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Atlético Fénix.

W 59. minucie w jedenastce Rampla Juniors doszło do zmiany. Facundo Guichón wszedł za Gustava Machada. W 63. minucie kartkę obejrzał Manuel Ugarte z Atlético Fénix.

Chwilę później trener Atlético Fénix postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Briana Luga. Na boisko wszedł Kevin Alaniz, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 75. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kevina Alaniza z Atlético Fénix, a w 78. minucie Emiliana Garcíę z drużyny przeciwnej. Na siedem minut przed zakończeniem starcia w drużynie Atlético Fénix doszło do zmiany. Emiliano Mozzone wszedł za Aleksa Silvę.

Trener Rampla Juniors postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Jhonego Gallego i na pole gry wprowadził napastnika Santiago Vegę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 88. minucie w jedenastce Rampla Juniors doszło do zmiany. Diego Rosa wszedł za Rodriga Piñeira. W drugiej połowie nie padły bramki.

Emiliano Martín García Tellechea78′
33′ Luis Nicolás Olivera Moreira
Jhony Moisés Galli Moreira83′
67′ Brian Lugo Silva
Gustavo Ezequiel Machado Ferrando59′
63′ Manuel Ugarte Ribeiro
Juan Bautista Viacava Caviglia
Ignacio Agustín Pereira González
Rodrigo Andrés Piñeiro Silva88′
8′ Maximiliano Daniel Pérez Tambasco
Mathías Saavedra Perdomo
83′ Álex Maximiliano Silva Garrel
Delis Matías Vargas Blanco
Jeremías Young Romanutti
Kevin Axel Larrea Alzamendi
Joaquín Varela Moreno
Mauricio Damián Felipe Herrera
67′ 75′ Kevin Nicolás Alaníz Acuña
Lucas Rodríguez Álvarez
Raúl Freddy Ferro Olivera
Gastón Gorrostorrazo Navarro
Bruno Eduardo Montelongo Gesta
Facundo Jeremías Guichón Sisto59′
83′ Emiliano Gastón Mozzone Sueiro
Diego Gabriel Rosa Lambach88′
8′  45′ Matías Wolf Rigoleto Arévalo
Santiago Ignacio Vega Maidana83′

Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Atlético Fénix. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż 10 celnych strzałów. Zespół Rampla Juniors miał 11 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.