Liga urugwajska - 1. kolejka Primera División: Atlético Cerro - Liverpool Montevideo 0-2 (0-2)

W starciu 1. kolejki urugwajskiej Primera División, które rozegrane zostało 13 lipca, jedenastka Atlético Cerro przegrała z Liverpoolem Montevideo 0-2 (0-2).

1. kolejka Urugwaj - Primera División
2019-07-13 20:00 | Stadion: Estadio Monumental Luis Tróccoli | Arbiter: F. Modernell
I. Ramírez 16'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 30 razy. Zespół Atlético Cerro wygrał aż 14 razy, zremisował siedem, a przegrał tylko dziewięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Liverpoolu Montevideo w 10. minucie spotkania, gdy Hernán Figueredo strzelił pierwszego gola.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Liverpoolu Montevideo, zdobywając kolejną bramkę. W 16. minucie wynik na 0-2 podwyższył Juan Ramírez. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 58. minucie Lucas Ocampo został zastąpiony przez Pabla Caballera. Między 72. a 79. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Liverpoolu Montevideo postanowił bronić wyniku. W 85. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Hernána Figuereda wszedł Martín González, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Liverpoolu Montevideo utrzymać prowadzenie. W drugiej połowie nie padły gole.

Óscar Alfredo Ustari
79′ Federico Damián Alonso del Monte
Sebastián Enzo Cáceres Ramos
Lucas Nahuel Furtado Cabrera
Franco Gastón Romero Ponte
Jorge Agustín Hernández Arrúa
Jean Pierre Rosso Génova
71′ Rodrigo Andrés Izquierdo Díaz
Nicolás Brian Acevedo Tabárez
Felipe Ely Klein
Hernán Figueredo Alonzo  10′ 85′
62′ Richard Javier Pellejero Ferreira
Diego Nicolás Guastavino Bentancour76′
Federico Puente Arap
Federico Andrés Martínez Berroa79′
José Luis Tancredi Malatez
Alan Damián Medina Silva
82′ Santiago Nicolás Viera Moreira
Martín Alexis González Crespo De Machado85′
71′ Ronald Daniel Álvarez Magallanes
Andrés Federico Pereira Castelnoble
Richard Gustavo Núñez
Pablo Eduardo Caballero Sebastiani58′
Gonzalo Fabián Porras Burghi
Bryan Olivera Calvo76′
62′ Diego Mateo Casas López
Mathías Alexander Acuña Maciel
82′ Alexander Nicolás Machado Aycaguer
Clementino González Martínez

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Atlético Cerro, natomiast piłkarzom gości wręczył dwie.