9. kolejka Primera Division: Danubio Fútbol Club - Defensor Montevideo 1-1 (0-1)

13 kwietnia w Montevideo odbył się pojedynek 9. kolejki urugwajskiej Primera Division pomiędzy drużynami Danubio i Defensora. Mecz zakończył się remisem 1-1.

G. Nápoli 41'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 39 spotkań drużyna Defensora wygrała 16 razy i zanotowała 13 porażek oraz 10 remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna Danubio próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Gonzalo Nápoli z Defensora. Była to 37. minuta spotkania.

Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze Defensora otworzyli wynik. W 41. minucie bramkę zdobył Gonzalo Nápoli.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Defensora.

W 63. minucie Gonzalo Nápoli został zmieniony przez Alvara Gonzaleza. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartką został ukarany Sergio Felipe, zawodnik gospodarzy.

Trener Danubio postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił obrońcę Luisa Sosę i na pole gry wprowadził napastnika Santiago Paivę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 79. minucie żółtą kartkę otrzymał Bruno Correa z zespołu gości. W 80. minucie Carlos Grossmueller wyrównał wynik meczu z rzutu karnego.

Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku czerwoną kartkę obejrzał Sergio Felipe, tym samym drużyna gospodarzy musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik. W 85. minucie boisko opuścili zawodnicy Danubio: José Rodríguez, Emiliano Ghan, a na ich miejsce weszli Federico Rodríguez, Dennis Olivera. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał żółtą kartkę Pedro Álvarezowi, piłkarzowi Defensora.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Pedro Gastón Álvarez Sosa90′
70′ 82′ Sergio Andrés Felipe Silva
Nicolás Correa Risso69′
Ernesto Goñi Ameijenda
Mauro Esequiel García Sosa
73′ Luis Leandro Sosa Otermin
Jonathan Shaquille González Álvarez
Thomás Chacón Yona
Luciano Boggio Albín64′
 80′ (k.) Carlos Javier Grossmueller
Bruno Martín Correa Araújo79′
Gonzalo Montes Calderini
Gonzalo Nápoli Soria  41′ 37′ 63′
85′ Dennis César Olivera Lima
Martín Ernesto Rabuñal Rey
Pablo Fabricio Siles Morales
Alan Jesús Rodríguez Guaglianoni
85′ Federico Martín Rodríguez Rodríguez
Daniel Nicolás González Álvarez
Núbel Joaquín Silva González
Matías Ezequiel Dufour Camacho
Pablo Martín Marta Rodríguez
Santiago Nicolás Carrera Sanguinetti69′
85′ José Luis Rodríguez Bebanz
Alvaro Gonzalez63′
Briam Eduardo Acosta Arellano
Ignacio Jesús Laquintana Marsico
85′ Emiliano Michael Ghan Carranza
Emiliano Gómez Dutra
Patricio Federico Gregorio Altamiranda
Pablo Nicolás López De León64′
73′ Santiago Martín Paiva Mattos
Facundo Nahuel Milán Osorio

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Defensora przyznał trzy żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.