9. kolejka Primera Division: Club Atlético River Plate - Centro Atlético Fénix 2-2 (2-2)

W meczu 9. kolejki urugwajskiej Primera Division, który rozegrany został 14 kwietnia, drużyna River Plate Montevideo zremisowała z Atlético Fénix 2-2 (2-2).

L. Fernández 45'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 25 razy. Zespół River Plate Montevideo wygrał aż 13 razy, zremisował sześć, a przegrał tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy River Plate Montevideo w drugiej minucie spotkania, gdy Mauro Da Luz zdobył pierwszą bramkę.

Zespół Atlético Fénix ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W pierwszych minutach pojedynku na listę strzelców wpisał się Luis Urruti.

W 17. minucie kartkę otrzymał Santiago Pérez z River Plate Montevideo. W 19. minucie Álvaro Fernández zastąpił Armanda Méndeza. Między 28. a 32. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Atlético Fénix.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 39. minucie gola kontaktowego strzelił Maximiliano Pérez.

Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartką został ukarany Gastón Olveira, piłkarz River Plate Montevideo.

Zawodnicy Atlético Fénix nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił z karnego Leonardo Fernández. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć strzelonych goli.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

W 57. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Juana Hernándeza z River Plate Montevideo, a w 70. minucie Manuela Ugartego z drużyny przeciwnej. Trener Atlético Fénix wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Matíasa Rigoletę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Mathías Acuña.

Po chwili trener River Plate Montevideo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł José Neris, a murawę opuścił Mauro Da Luz. W 87. minucie sędzia pokazał kartkę Facundowi Ospitalechemu, piłkarzowi gospodarzy. W drugiej połowie nie padły bramki.

Olivera López
41′ Gastón Hernán Olveira Echeverría
Emiliano Darío Denis Figueroa
Agustín Ale Perego
Rodrigo Abascal Barros32′
Sebastián Gorga Nogueira
Joaquín Varela Moreno
57′ Juan Emanuel Hernández Rodríguez
Marcos Maximiliano Cantera Mora
17′ Santiago Martín Pérez Casal
Roberto Nicolás Fernández Fagúndez31′
Maximiliano Matías Calzada Fuentes
Leonardo Cecilio Fernández López  45′ (k.)
87′ Facundo Ospitaleche Hernández
Manuel Ugarte Ribeiro70′
64′ Juan Pablo Plada Ricci
Mathías Alexander Acuña Maciel71′
 5′ Luis Alfredo Urruti Giménez
Álvaro Nahuel Fernández Carbone19′
 2′ 80′ Mauro Andrés Da Luz Regalado
Maximiliano Daniel Pérez Tambasco  39′
63′ Juan Manuel Olivera López
Alex Maximiliano Silva Garrel
Juan Francisco Tinaglini Olariaga
Jeremías Young Romanutti
Claudio Herrera Casanova
Armando Jesús Méndez Alcorta19′ 28′
80′ José Pablo Neris Figueredo
Jonathan Toledo Paragarino
64′ Nicolás Alejandro Rodríguez Charquero
Breno De Souza Caetano
63′ Matías Damián Alonso Vallejo
Raúl Freddy Ferro Olivera
Hober Gabriel Leyes Viera
Ignacio Agustín Pereira González
Facundo Vigo González
Matías Wolf Rigoleto Arévalo71′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter ukarał żółtymi kartkami czterech zawodników gospodarzy. Pokazał im dwie żółte kartki w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze Atlético Fénix dostali trzy żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Natomiast jedenastka Atlético Fénix dokonała dwóch zmian.