9. kolejka Primera Division: Club Atlético Cerro - Club Atlético Progreso 0-2 (0-1)

W spotkaniu 9. kolejki urugwajskiej Primera Division, które rozegrane zostało 13 kwietnia, jedenastka Atlético Cerro przegrała z Atlético Progreso 0-2 (0-1).

9. kolejka Urugwaj - Primera División
2019-04-13 21:00 | Stadion: Estadio Monumental Luis Tróccoli | Arbiter: Y. Álvarez
Club Atlético Cerro
Club Atlético Progreso
0
2
E. González 20'
A. Rosso 58'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Po kwadransie gry żółtą kartkę dostał Mauro Brasil z Atlético Cerro.

W 18. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Emiliano Díaz osłabiając tym samym drużynę Atlético Cerro.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atlético Progreso w 20. minucie spotkania, gdy Esteban González zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. W 25. minucie Federico Puente zastąpił Federica Alonsa.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Atlético Cerro: Federicowi Alonsowi w 29. i Rodrigowi Izquierdowi w 41. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Atlético Progreso.

W 56. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mauricia Loffredę, zawodnika Atlético Progreso.

Jedenastka Atlético Cerro ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Atlético Progreso, strzelając kolejnego gola. W 58. minucie wynik ustalił Alexander Rosso.

Między 61. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Atlético Progreso: Mathías Riquero, Alexander Rosso, Gustavo Alles, na ich miejsce weszli: Jorge Rodriguez, Anthony Sosa, Julián Lalinde. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Richarda Pellejera, Richarda Núñeza zajęli: José Tancredi, Lucas Furtado. W doliczonym czasie gry żółtą kartkę dostał Jorge Rodriguez, piłkarz Atlético Progreso. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Alison Nicola Pérez Barone
15′ Mauro Alejandro Brasil Alcaire
Gonzalo Gabriel Castillo Cabral
18′ Emiliano Mathías Díaz Rondine
Emanuel Gularte Méndez
41′ Rodrigo Andrés Izquierdo Díaz
Mauricio Loffreda Zinula56′
Kevin Ezequiel Moreira Parrabichine
Emilio Enrique Zeballos Gutiérrez
72′ Richard Gustavo Núñez
Gonzalo Sebastián Andrada Acosta
61′ Richard Javier Pellejero Ferreira
Esteban Ricardo González Maciel  20′ (k.)
25′ Federico Puente Arap
Bruno Nahuel Suárez Pereyra
25′ 29′ Federico Damián Alonso del Monte
Maximiliano Facundo Moreira Burgos
72′ Lucas Nahuel Furtado Cabrera
Jorge Marcelo Rodriguez Nunez70′ 90′
Ronald Daniel Álvarez Magallanes
Anthony Alexis Sosa Martínez78′
John Harold Pintos Amoroso
Julián Enrique Lalinde Rubio86′
61′ José Luis Tancredi Malatez
Rafael Lucas Melo Chauvie
Federico Andrade Noble
Federico Damián Millacet Echevarría

Sędzia przyznał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom Atlético Cerro, a piłkarzom Atlético Progreso pokazał dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.