9. kolejka Primera Division: Cerro Largo - CF Nacional 2-2 (1-0)

15 kwietnia w Melo odbyło się spotkanie 9. kolejki urugwajskiej Primera Division pomiędzy drużynami Cerro Largo i CF Nacional. Starcie zakończyło się remisem 2-2.

9. kolejka Urugwaj - Primera División
2019-04-15 02:00 | Stadion: Estadio Municipal Arquitecto Antonio Eleuterio Ubilla | Arbiter: D. Fedorczuk
K. Ramírez 81'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 meczów jedenastka Cerro Largo wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż siedem razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Cerro Largo otworzyli wynik. W 11. minucie bramkę zdobył Mauro Luna. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 31. minucie Brian Ocampo został zastąpiony przez Raúla Rivera. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Cerro Largo.

Między 54. a 61. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Cerro Largo i jedną drużynie przeciwnej. Trener CF Nacional postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Joaquína Arzurę i na pole gry wprowadził napastnika Rodriga Amarala, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartką został ukarany Gonzalo Bergessio, piłkarz CF Nacional.

Zawodnicy CF Nacional nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Sebastian Fernandez.

W 72. minucie Bruno Téliz został zmieniony przez Mateo Suáreza, a za Jorge Gravíego wszedł na boisko Carlos Fernández, co miało wzmocnić zespół Cerro Largo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gonzala Castro na Kevina Ramíreza.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CF Nacional w 81. minucie spotkania, gdy Kevin Ramírez strzelił drugiego gola.

Prawie natychmiast Mauro Luna wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cerro Largo, zdobywając kolejną bramkę w 86. minucie starcia. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał żółtą kartkę Luisowi Carvalhowi z drużyny gości.

Dwie minuty później czerwoną kartkę obejrzał Luis Carvalho, tym samym zespół gości musiał końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Sosa Sánchez
54′ Washington Omar Aguerre Lima
Matías Nicolás Viña Susperreguy
61′ 81′ Jorge Daniel Graví Piñeiro
Joaquín Arzura69′
Adolfo Justino Lima Camejo
Gonzalo Castro Irizábal78′
72′ Bruno Téliz Carrasco
Brian Alexis Ocampo Ferreira31′
 11′, 86′ Mauro Luna Diale
Marcos Angeleri
72′ Mateo Nicolás Suárez Álves
Felipe Ignacio Carballo Ares
Borys Santiago Barone Grillo
Mathias Adolfo Cardacio Alaguich
Jonathan David Dos Santos Duré
Rodrigo Nahuel Amaral Pereira69′
81′ Carlos Roberto Fernández Martínez
Kevin Federik Ramírez Dutra78′  81′
Matías Nicolás Tellechea Pérez
Raúl Octavio Rivero Falero31′

Sędzia wręczył trzy żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gości, a piłkarzom Cerro Largo przyznał dwie żółte.

Jedenastka Cerro Largo w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.

Natomiast zespół gości wykorzystał wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę drużyna CF Nacional będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Montevideo. Jej przeciwnikiem będzie Centro Atlético Fénix. Natomiast 24 kwietnia Montevideo Wanderers Fútbol Club będzie gościć jedenastkę Cerro Largo.