8. kolejka Primera Division: Rampla Juniors Fútbol Club - Racing Club de Montevideo 2-0 (1-0)

W meczu 8. kolejki urugwajskiej Primera Division, który rozegrany został 6 kwietnia, zespół Rampla Juniors wygrał z Racing Club Montevideo 2-0 (1-0).

C. Cándido 82'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 spotkań jedenastka Rampla Juniors wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między szóstą a 44. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Na drugą połowę drużyna Rampla Juniors wyszła w zmienionym składzie, za Mathíasa Saavedrę wszedł Pablo Pereira.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rampla Juniors w 62. minucie spotkania, gdy Pablo Pereira zdobył pierwszą bramkę. W 63. minucie arbiter wręczył kartkę Pablowi Pereirze z drużyny gospodarzy.

W tej samej minucie za Leonarda Melazziego wszedł Santiago Vega. W następstwie utraty bramki trener Racing Club Montevideo postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Ányela Rodrígueza i na pole gry wprowadził napastnika Leandra Rodrígueza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 65. minucie Ignacio Nicolini został zmieniony przez Martína Barriosa, a za Nicolása Sosę wszedł na boisko Líber Quiñones, co miało wzmocnić zespół Racing Club Montevideo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juana Albína na Gastóna Gorrostorraza.

Niedługo później Camilo Cándido wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rampla Juniors, strzelając kolejnego gola w 82. minucie pojedynku. W 85. minucie kartkę dostał Gonzalo Rizzo, zawodnik Rampla Juniors.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Martín Sebastián Rodríguez Prantl
44′ Walter Fernando Ibáñez Costa
Gonzalo Aguilar Camacho
85′ Gonzalo Nicolás Rizzo Sánchez
Facundo Bonifazi Castro
Claudio Poul Servetti Rodríguez
Rodrigo Nicolás Brasesco Pérez
74′ Juan Ángel Albín Leites
Pablo Martín Lacoste Icardi
 82′ Camilo Damián Cándido Aquino
Hugo Diego Arismendi Ciapparetta44′
Alvaro Fernandez
Ignacio Nicolini Díaz65′
9′ 63′ Leonardo Sebastián Melazzi Pinela
Ányelo Paolo Rodríguez Da Silva63′
Diego Gabriel Rosa Lambach
Gastón Rodrigo Alvite Duarte
Gaspar Ignacio Vega
Michel Daryl Araújo Villar6′
46′ Mathías Saavedra Perdomo
Nicolás Sosa Sánchez74′
Kevin Axel Larrea Alzamendi
Diego Melián de León
Jhony Moisés Galli Moreira
Julián Ricardo Perujo Airala
74′ Gastón Gorrostorrazo Navarro
Leandro Agustín Zazpe Rodríguez
Juan Ignacio Panzariello Cambre
Martín Barrios Santos65′
46′  62′ 63′ Pablo Daniel Pereira Coitiño
Mauro Nahuel Estol Rodríguez
63′ Santiago Ignacio Vega Maidana
Líber Daniel Quiñones Prieto74′

Leandro Joaquín Rodríguez Telechea63′

Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Rampla Juniors. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż 13 celnych strzałów. Przewaga drużyny Racing Club Montevideo w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter pokazał cztery żółte kartki piłkarzom Rampla Juniors, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.