8. kolejka Primera Division: Defensor Montevideo - CA Boston River 0-0

W spotkaniu 8. kolejki urugwajskiej Primera Division, które rozegrane zostało 7 kwietnia, drużyna Defensora zremisowała z Bostonem River 0-0.

8. kolejka Urugwaj - Primera División
2019-04-07 21:00 | Stadion: Estadio Luis Franzini | Arbiter: F. Arman
Defensor Montevideo
CA Boston River
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Defensora wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W dziewiątej minucie Álvaro Navarro zastąpił Emiliana Gómeza.

Między 20. a 44. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Defensora oraz dwie drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 64. minucie w jedenastce Bostonu River doszło do zmiany. Lucas Rodríguez wszedł za Rodriga Piñeira. Trener Bostonu River postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Carlosa Valdeza i na pole gry wprowadził napastnika Emiliana Villara. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 70. minucie Marcelo Tapia został zmieniony przez Santiago Ariasa, co miało wzmocnić jedenastkę Bostonu River. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alana Rodrígueza na Facunda Milána oraz Brunona Correę na Ignacia Laquintanę. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Gonzalowi Nápolemu z zespołu gospodarzy. Była to 90. minuta starcia.

Gonzalo Adrián Falcón Vitancour
43′ Pedro Gastón Álvarez Sosa
Carlos Adrian Valdez Suarez64′
75′ Bruno Martín Correa Araújo
Miguel Angel Amado Alanis
90′ Gonzalo Nápoli Soria
Diego Martín Scotti Ponce de León
37′ Martín Ernesto Rabuñal Rey
Marcelo Daniel Tapia Amarillo20′ 70′
70′ Alan Jesús Rodríguez Guaglianoni
Diego Martín Coelho Díaz
9′ Álvaro Damián Navarro Bica
Robert Flores
75′ Ignacio Jesús Laquintana Marsico
Lucas Guzmán Rodríguez Cardoso64′
9′ Emiliano Gómez Dutra
Emiliano Agustín Villar Vidal64′
70′ Facundo Nahuel Milán Osorio

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Defensora dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.