8. kolejka Primera Division: CF Nacional - River Plate Montevideo 6-0 (4-0)

W meczu 8. kolejki urugwajskiej Primera Division, który rozegrany został 6 kwietnia, zespół CF Nacional wysoko wygrał z River Plate Montevideo 6-0 (4-0).

M. Viña 73'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 35 razy. Jedenastka CF Nacional wygrała aż 18 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko 10.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W trzeciej minucie Gabriel Neves dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CF Nacional w piątej minucie spotkania, gdy Rodrigo Amaral zdobył drugą bramkę.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 25. minucie wynik na 3-0 podwyższył Gonzalo Bergessio.

W 28. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Gonzalo Bergessio z CF Nacional. W 44. minucie żółtą kartkę dostał Sebastián Píriz, zawodnik gości.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna River Plate Montevideo rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ivána Silvę, Maura Da Luza weszli Sebastián Gorga, Facundo Vigo. W 52. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Matíasowi Viñie z CF Nacional.

W 57. minucie Rodrigo Amaral został zmieniony przez Gustava Lorenzettiego. W tej samej minucie Gonzalo Bergessio został zmieniony przez Raúla Rivera, a za Rafaela Garcíę wszedł na boisko Mathias Cardacio, co miało wzmocnić jedenastkę CF Nacional. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juana Oliverę na José Nerisa. W 66. minucie żółtą kartką został ukarany Guzmán Corujo, piłkarz CF Nacional.

Trzeba było trochę poczekać, aby Raúl Rivero wywołał eksplozję radości wśród kibiców CF Nacional, zdobywając kolejną bramkę w 67. minucie pojedynku. To już czwarte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CF Nacional w 73. minucie spotkania, gdy Matías Viña strzelił szóstego gola. W 83. minucie żółtą kartkę otrzymał Gustavo Lorenzetti z zespołu gospodarzy.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 6-0.

Agustín Ale Perego
66′ Guzmán Corujo Bríccola
Joaquín Fernández Pertusso
Guillermo Gaston Cotugno Lima
Claudio Herrera Casanova
65′ Rafael García Casanova
Iván Rodrigo Silva Olivera46′
 73′ 52′ Matías Nicolás Viña Susperreguy
Maximiliano Matías Calzada Fuentes
Gonzalo Castro Irizábal
Sebastián Gerardo Píriz Ribas44′ 76′
 3′ Gabriel Neves Perdomo
Juan Pablo Plada Ricci
Santiago Mariano Rodríguez Molina
Mauro Andrés Da Luz Regalado46′
 5′ 57′ Rodrigo Nahuel Amaral Pereira
Juan Manuel Olivera López67′
 25′, 28′ 57′ Gonzalo Ruben Bergessio
Facundo Silvera Paz
65′ Mathias Adolfo Cardacio Alaguich
José Pablo Neris Figueredo67′
57′ 83′ Gustavo Rubén Lorenzetti
Facundo Ospitaleche Hernández
Brian Alexis Ocampo Ferreira
Facundo Vigo González46′
57′  67′ Raúl Octavio Rivero Falero
Matías Damián Alonso Vallejo

Zawodnicy gości obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

14 kwietnia jedenastka River Plate Montevideo rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Centro Atlético Fénix. Tego samego dnia Cerro Largo Fútbol Club będzie rywalem zespołu CF Nacional w meczu, który odbędzie się w Melo.