8. kolejka Primera Division: Centro Atlético Fénix - Club Atlético Cerro 2-1 (2-1)

7 kwietnia w Montevideo odbyło się starcie 8. kolejki urugwajskiej Primera Division pomiędzy drużynami Atlético Fénix i Atlético Cerro. Mecz zakończył się zwycięstwem Atlético Fénix 2-1.

F. Peraza 34'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 29 spotkań drużyna Atlético Cerro wygrała 10 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 10. minucie bramkę zdobył Leonardo Fernández. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 13. minucie kartkę dostał Leonardo Fernández z zespołu gospodarzy. W 29. minucie Manuel Ugarte zastąpił Raúla Ferrę.

Piłkarze Atlético Cerro otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Facundo Peraza.

Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Emilianowi Díazowi, zawodnikowi gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Między 48. a 57. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Atlético Fénix i jedną drużynie przeciwnej. W 53. minucie w drużynie Atlético Fénix doszło do zmiany. Breno Caetano wszedł za Armanda Méndeza.

Piłkarze Atlético Fénix odpowiedzieli strzeleniem gola. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem wynik ustalił Alex Silva.

Carlos Leandro Techera Sánchez
57′ Rodrigo Abascal Barros
Federico Damián Alonso del Monte48′
66′ Juan Daniel Álvez Ortiz
Mauro Alejandro Brasil Alcaire
53′ Armando Jesús Méndez Alcorta
Emiliano Mathías Díaz Rondine43′
Joaquín Varela Moreno
Rodrigo Andrés Izquierdo Díaz
Marcos Maximiliano Cantera Mora
Kevin Ezequiel Moreira Parrabichine73′
 10′ 13′ Leonardo Cecilio Fernández López
Richard Gustavo Núñez
29′ Manuel Ugarte Ribeiro
Richard Javier Pellejero Ferreira
Mathías Alexander Acuña Maciel
Federico Puente Arap68′
Maximiliano Daniel Pérez Tambasco
Facundo Peraza Fontana  34′
 61′ 48′ Álex Maximiliano Silva Garrel
Ricardo Nahuel Roldán Pinela84′
Jeremías Young Romanutti
Rodrigo Nicolás Formento Chialanza
66′ Jonathan Toledo Paragarino
Lucas Nahuel Furtado Cabrera
53′ Breno Caetano de Souza
Ronald Daniel Álvarez Magallanes73′
29′ Raúl Freddy Ferro Olivera