8. kolejka Primera Division: CA Penarol Montevideo - Danubio Fútbol Club 1-0 (1-0)

7 kwietnia odbyło się starcie 8. kolejki urugwajskiej Primera Division pomiędzy drużynami Penarolu Montevideo i Danubio. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Penarolu Montevideo 1-0.

C. Lema 36'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 43 mecze drużyna Penarolu Montevideo wygrała 20 razy i zanotowała 18 porażek oraz pięć remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Danubio: Ernestowi Goñiemu w 12. i Emilianowi Anchecie w 30. minucie.

Jedyną bramkę meczu zdobył Cristian Lema dla zespołu Penarolu Montevideo. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Penarolu Montevideo.

W 46. minucie sędzia przyznał kartkę Pablowi Silesowi z Danubio. W 57. minucie Cristian Rodriguez został zmieniony przez Marcela Novicka.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Danubio: Gonzalowi Montesowi w 62. i Carlosowi Grossmuellerowi w 76. minucie. W 63. minucie w jedenastce Penarolu Montevideo doszło do zmiany. Ignacio Lores wszedł za Agustína Canobbia. Niedługo później trener Penarolu Montevideo postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Gastóna Rodrígueza wszedł Giovanni González, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Penarolu Montevideo utrzymać prowadzenie.

W 81. minucie kartkę dostał Jesús Trindade, piłkarz gospodarzy. Chwilę później trener Danubio postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 85. minucie zastąpił zmęczonego Carlosa Grossmuellera. Na boisko wszedł Leandro Onetto, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W drugiej połowie nie padły gole.

Emiliano Ancheta Rosa30′
 36′ Cristian Franco Lema
Sergio Andrés Felipe Silva
Enzo Gabriel Martínez Suárez
Ernesto Goñi Ameijenda12′
Rodrigo Rojo Piazze
José Luis Rodríguez Bebanz
63′ Agustín Canobbio Graviz
Thomás Chacón Yona
57′ Cristian Rodriguez
Carlos Javier Grossmueller76′ 85′
81′ Jesús Emiliano Trindade Flores
Gonzalo Montes Calderini62′ 90′
Luis Miguel Acevedo Tabárez
Dennis César Olivera Lima85′
77′ Gastón Rodríguez Maeso
Pablo Fabricio Siles Morales46′
Lucas Ezequiel Viatri
Federico Martín Rodríguez Rodríguez
Thiago Gastón Cardozo Brugman
Facundo Ariel Silva Scheeffer
77′ Giovanni Alessandro González Apud
Pablo Martín Marta Rodríguez
Juan Manuel Izquierdo Viana
Briam Eduardo Acosta Arellano90′
63′ Ignacio Lores Varela
Emiliano Michael Ghan Carranza
57′ Marcel Novick Rettich
Patricio Federico Gregorio Altamiranda
Darwin Gabriel Núñez Ribeiro
Santiago Nicolás Mederos Pascal85′
Paul Brian Rodríguez Bravo
Leandro Onetto Baccino85′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Penarolu Montevideo, natomiast piłkarzom gości pokazał pięć.