8. kolejka Primera Division: Atlético Progreso - Plaza Colonia 0-1 (0-1)

7 kwietnia w Montevideo odbył się mecz 8. kolejki urugwajskiej Primera Division pomiędzy drużynami Atlético Progreso i Plaza Colonia. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Plaza Colonia 1-0.

F. Acosta 40'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 spotkań drużyna Plaza Colonia wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut zespół Plaza Colonia zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Atlético Progreso była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Pod koniec pierwszej połowy jedynego gola meczu strzelił Franco Acosta dla jedenastki Plaza Colonia.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Plaza Colonia.

W 46. minucie sędzia pokazał kartkę Facundowi Wallerowi z Plaza Colonia. Drugą połowę zespół Atlético Progreso rozpoczął w zmienionym składzie, za Facunda Moreirę, Jorge Rodrigueza weszli Rodrigo Viega, Alexander Rosso.

W 57. minucie Anthony Sosa zastąpił Juliána Lalindego. Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Atlético Progreso: Gonzalowi Castillo w 61. i Rodrigowi Viedze w 84. minucie. W drugiej połowie nie padły bramki.

Nicolás Guirin Chialvo
61′ Gonzalo Gabriel Castillo Cabral
Matías Ezequiel Caseras Taberna65′
46′ Maximiliano Facundo Moreira Burgos
Ezequias Emanuel Redín Morales
46′ Jorge Marcelo Rodriguez Nunez
Facundo Federico Waller Martiarena46′
57′ Anthony Alexis Sosa Martínez
Joaquín Antonio Boghossian Lorenzo
46′ 84′ Rodrigo Pascual Viega Alves
Leandro Suhr Avondet86′
57′ Julián Enrique Lalinde Rubio
Marcelo Tabárez Rodríguez71′
46′ Alexander Mauricio Rosso Génova
Elías Ezequiel Umeres65′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Atlético Progreso, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną.

Już w najbliższą sobotę drużyna Atlético Progreso rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Club Atlético Cerro. Natomiast w niedzielę CA Penarol Montevideo zagra z drużyną Plaza Colonia na jej terenie.