Liga ukraińska - 9. kolejka Premier League: Zoria Ługańsk - FC Oleksandria 3-1 (2-1)

W spotkaniu 9. kolejki ukraińskiej Premier League, które rozegrane zostało 26 maja, drużyna Zorii wygrała z Oleksandrią 3-1 (2-1). Mecz na Slavutych-Arena w Zaporożu obejrzało 1 985 widzów.

9. kolejka Ukraina - Premier League
2019-05-26 18:30 | Stadion: Slavutych-Arena | Widzów: 1985 | Arbiter: D. Bondarenko
O. Dovgyi 12'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Jedenastka Zorii wygrała aż siedem razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko cztery.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie sędzia ukarał kartką Dmytra Grechyszkina, piłkarza Oleksandrii.

W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Oleksandrii otworzyli wynik. W 12. minucie bramkę zdobył Oleksiy Dovgiy. Asystę zanotował Dmytro Grechyszkin.

W 20. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Wałerija Łuczkewicza z Oleksandrii, a w 22. minucie Vitalego Vernyduba z drużyny przeciwnej.

Piłkarze Zorii nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 29. minucie gola wyrównującego strzelił Artem Gromov. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Zorii w 44. minucie spotkania, gdy Maksym Lunyov zdobył drugą bramkę.

W 49. minucie sędzia wręczył kartkę Glibowi Bukhalowi z zespołu gości. Po chwili trener Oleksandrii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Dmytro Shastal, a murawę opuścił Timur Stetskov.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 58. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Artemowi Gromovowi i Vladyslavowi Babogli.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Zorii, strzelając kolejnego gola. W 68. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Dmytro Chomczenowski. Przy zdobyciu bramki asystował Silas.

W 71. minucie Maksym Lunyov został zmieniony przez Vladyslava Kabaieva. W 72. minucie Yevhen Protasov został zmieniony przez Artema Sitalę, a za Denisa Dedeczkę wszedł na boisko Evgen Banada, co miało wzmocnić drużynę Oleksandrii. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Artema Gromova na Nemanję Ivanovicia. Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom Zoria: Ihorowi Czajkowskiemu w 74. i Silasowi w 83. minucie.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Hlib Bukhal49′
22′ Vitalii Vernydub
Wałerij Łuczkewicz20′
 29′ 58′ 88′ Artem Gromov
Stanislav Mykytsey
83′ Silas Araujo da Silva
Tymur Stetskov57′
 68′ Dmytro Chomczenowski
Denis Dedeczko79′
74′ Ihor Czajkowski
Oleksii Dovgyi  12′
Ołeksandr Karawajew
Dmytro Grechyszkin6′
Bogdan Mykhaylichenko
Yevhen Protasov72′
 44′ 71′ Maksym Lunev
Maksym Kulish
88′ Nemanja Ivanović
Dmytro Shastal57′
71′ Vladyslav Kabaev
Artem Sitalo72′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, w drugiej także dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast drużyna Oleksandrii w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.