Liga ukraińska - 9. kolejka Premier League: FK Lviv - FC Olimpik Donetsk 1-5 (1-3)

16 lipca na Stadionie Ukrajina w Lwowie odbyło się spotkanie 9. kolejki ukraińskiej Premier League pomiędzy drużynami FK Lviv i Olimpika Donetsk. Starcie zakończyło się zwycięstwem Olimpika Donetsk 5-1.

S. Zahedi 26',81',90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna Olimpika Donetsk wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Lviv w trzeciej minucie spotkania, gdy Renan strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Mykyta Tatarkov.

Zawodnicy Olimpika Donetsk odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 16. minucie na listę strzelców wpisał się Maksym Degtyarev. Asystę przy golu zanotował Orest Lebedenko.

W 19. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Artema Nedolyę z FK Lviv, a w 24. minucie Ihora Snurnitsyna z drużyny przeciwnej.

Rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 26. minucie Shahab Zahedi dał prowadzenie swojej drużynie. Przy zdobyciu bramki ponownie asystę zaliczył Orest Lebedenko.

Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Artem Nedolya z drużyny gospodarzy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 19. minucie.

Zespół FK Lviv ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 42. minucie Maksym Degtyarev ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 1-3. Bramka padła po podaniu Tarasa Zaviyskiego.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Joël Bopesu, zawodnik FK Lviv.

Na murawie, jak to często zdarzało się FK Lviv w tym sezonie, pojawił się Vladyslav Pryymak, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Joëla Bopesu. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Na drugą połowę zespół Olimpika Donetsk wyszedł w zmienionym składzie, za Ihora Snurnitsyna wszedł Vitalii Goshkoderya.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Olimpik Donetsk: Orestowi Lebedence w 51. i Ivanowi Zotce w 53. minucie. Trener Olimpika Donetsk wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Witalija Bałaszowa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Daniel Romanovskij. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić czwartą bramkę. W 62. minucie Mykyta Kravchenko zastąpił Pawła Ksionza.

W 64. minucie Serhii Lyulka został zmieniony przez Filipe, co miało wzmocnić drużynę FK Lviv. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andriego Kravchuka na Nazara Verbnyiego w 77. minucie oraz Maksyma Degtyareva na Pavla Lukyanchuka w tej samej minucie. Między 75. a 80. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Olimpika Donetsk i jedną drużynie przeciwnej.

W 81. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Shahab Zahedi z Olimpika Donetsk. Po raz kolejny do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Taras Zaviyskyi.

W 82. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Welves, Nazarii Nych, a na ich miejsce weszli Renan, Matheus Iacovelli.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Bramkę na 1-5 zdobył hat-tricka w doliczonym czasie gry Shahab Zahedi. Bramka padła po podaniu Witalija Bałaszowa.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-5.

Orest Lebedenko51′
80′ Ehor Klymenchuk
Ihor Snurnitsyn24′ 46′
64′ Serhii Lyulka
Ivan Zotko53′
Yaroslav Bogunov
Mykyta Kravchenko62′
45′ 46′ Joël Fey d'Or Bopesu
Andrii Kravchuk75′ 77′
19′ 40′ Artem Nedolya
Daniel Romanovskij61′
 3′ 82′ Renan Abner do Carmo de Oliveira
Taras Zaviyskyi76′
82′ Matheus Felipe Camargo Iacovelli
Pavlo Lukyanchuk80′
46′ Vladyslav Pryymak
Dmytro Lytvyn
Jonatan da Silva Lima
Witalij Bałaszow61′
82′ Welves Santos Damacena
Vitalii Goshkoderya46′
Mykyta Khodakovskyi
Pawło Ksionz62′
82′ Nazarii Nych
Nazar Verbnyi77′
64′ Filipe Pachtmann

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy pięć żółtych.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna Olimpika Donetsk w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.