Liga ukraińska - 9. kolejka Premier League: Dynamo Kijów - Zoria Ługańsk 3-1 (3-1)

W pojedynku 9. kolejki ukraińskiej Premier League, który rozegrany został 16 lipca, zespół Dynamo wygrał z Zorią 3-1 (3-1). Mecz na NSK Olimpijs'kyj w Kijowie obejrzało 5 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Tomasza Kędziorę występującego w Dynamo.

A. Gromov 2'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. Już w pierwszych sekundach spotkania na listę strzelców wpisał się Artem Gromov.

Trener Dynamo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nazariego Rusyna. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie aż pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Benjamin Verbič. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującego gola. W 11. minucie arbiter pokazał kartkę Yevhenowi Cheberce, zawodnikowi Zorii.

Piłkarze gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 14. minucie bramkę wyrównującą zdobył Viktor Tsygankov. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 13 strzelonych goli. Bramka padła po podaniu Vitaliego Buyalskiego.

Natychmiast po stracie bramki drużyna Dynamo objęła prowadzenie. Po kwadransie gry dającego prowadzenie gola dla zespołu Dynamo strzelił Serhiej Sydorczuk. Ponownie w zdobyciu bramki pomógł Vitalii Buyalskyi.

W 20. minucie sędzia przyznał kartkę Vitaliemu Vernydubowi z drużyny gości.

Zespół Zorii ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 34. minucie Viktor Tsygankov po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 3-1.

W 41. minucie arbiter pokazał kartkę Serhiejowi Sydorczukowi z Dynamo. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Dynamo wyszedł w zmienionym składzie, za Volodymyra Shepeleva wszedł Mykola Shaparenko. W 51. minucie Yevhen Cheberko zastąpił Joëla Abu.

W 58. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Carlosa de Penę z Dynamo, a w 60. minucie Vladlena Yurchenkę z drużyny przeciwnej. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Dynamo doszło do zmiany. Denys Popov wszedł za Mykytę Burdę. Chwilę później trener Zorii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Maksym Lunev, a murawę opuścił Lovro Cvek.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Zoria: Maksymowi Lunevowi w 87. minucie i Joëlowi Abu w czwartej minucie doliczonego czasu spotkania. W drugiej połowie nie padły gole.

Dmytro Matsapura
69′ Mykyta Burda
Oleksandr Tymchyk89′
Tomasz Kędziora
Vitalii Vernydub20′
Artem Shabanov
Artem Gromov  2′
10′ Benjamin Verbič
Yevhen Cheberko11′ 51′
Vitalii Buyalskyi
Dmytro Chomczenowski
58′ Carlos María de Pena Bonino
Lovro Cvek 72′
Ołeksandr Karawajew
Vladyslav Kochergin72′
46′ Volodymyr Shepelev
Bogdan Mykhaylichenko
 15′ 41′ 76′ Serhiej Sydorczuk
Vladlen Yurchenko60′
 14′, 34′ Viktor Tsygankov
Vladyslav Kabaev89′
Denis Bojko
Mikita Szewczenko
Josip Pivarić
Joël Abu Hanna51′ 90′
69′ Denys Popov
Dmytro Ivanisenya72′
Oleksandr Syrota
Volodymyr Bilotserkovets89′
76′ Abdul Mohammed Kadiri
Andrejs Ciganiks
46′ Mykola Shaparenko
Ihor Czajkowski
Heorhii Tsitaishvili
Mikita Kamenjuka89′
Ibrahim Kargbo Jr
Maksym Lunev72′ 87′
10′ Nazarii Rusyn
Mihailo Perović

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy pięć.

Jedenastka Dynamo wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka Dynamo będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Zaporożu. Jej przeciwnikiem będzie FK Kolos Kovalivka.